hal.dll – jak naprawić błąd

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Różne błędy związane z biblioteką hal.dll znajdują się w prawie wszystkich wersjach systemu Windows: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Sam tekst błędu może się różnić: „brakuje pliku hal.dll”, „Windows nie może start, brakuje pliku hal.dll lub jest on uszkodzony”, „WindowsSystem32hal.dll nie znaleziono” są najczęstsze, ale są też inne. Błędy z plikiem hal.dll zawsze pojawiają się tuż przed pełnym uruchomieniem systemu Windows.

Najpierw porozmawiajmy o tym, jak naprawić błąd hal.dll w najnowszych wersjach systemu operacyjnego: faktem jest, że w systemie Windows XP przyczyny błędu mogą być nieco inne i zostaną omówione w dalszej części tego artykułu.

Przyczyną błędu jest jakiś problem z plikiem hal.dll, ale nie spiesz się, aby wyszukać „pobierz hal.dll” w Internecie i spróbuj zainstalować ten plik w systemie – najprawdopodobniej nie doprowadzi to do pożądany rezultat. Tak, jedną z opcji problemu jest usunięcie lub uszkodzenie tego pliku, a także uszkodzenie dysku twardego komputera. Jednak w zdecydowanej większości przypadków błędy hal.dll w systemach Windows 8 i Windows 7 wynikają z problemów z głównym rekordem rozruchowym (MBR) systemowego dysku twardego.

A więc, jak naprawić błąd (każdy element to osobne rozwiązanie):

Warto zauważyć, że ostatnia opcja, a mianowicie ponowna instalacja systemu Windows (z dysku flash lub dysku), naprawi wszelkie błędy oprogramowania, ale nie sprzętowe. Jeśli więc pomimo ponownej instalacji systemu Windows błąd hal.dll nadal występuje, warto poszukać przyczyny w sprzęcie komputera – przede wszystkim na dysku twardym.

Porozmawiajmy teraz o sposobach naprawienia błędu, jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows XP. W tym przypadku metody te będą nieco inne (pod każdym indywidualnym numerem istnieje osobna metoda. Jeśli to nie pomoże, możesz przejść do następnej):

Oto wszystkie wskazówki, jak naprawić ten błąd. Należy zauważyć, że w ramach tej instrukcji nie mogę szczegółowo opisać niektórych punktów, na przykład numer 5 w części dotyczącej Windows XP, jednak wystarczająco szczegółowo nakreśliłem, gdzie szukać rozwiązania. Mam nadzieję, że przewodnik okaże się pomocny.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz