Dysk flash mówi włóż dysk do urządzenia – co robić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jednym z typowych problemów z dyskami USB (może się to również zdarzyć w przypadku karty pamięci) jest to, że podłączasz dysk flash USB do komputera lub laptopa, a system Windows mówi „Włóż dysk do urządzenia” lub „Włóż dysk do urządzenia z dyskiem wymiennym”. ” Dzieje się tak bezpośrednio po podłączeniu dysku flash lub próbie otwarcia go w Eksploratorze, jeśli jest już podłączony.

W tym przewodniku szczegółowo opisano możliwe powody, dla których dysk flash zachowuje się w ten sposób, a komunikat systemu Windows prosi o włożenie dysku, chociaż dysk wymienny jest już podłączony, oraz sposoby rozwiązania sytuacji, które powinny być odpowiednie dla systemów Windows 10, 8 i System Windows 7.

Jedną z najczęstszych przyczyn takiego zachowania dysku flash USB lub karty pamięci jest uszkodzona struktura partycji lub błędy systemu plików na dysku.

Ponieważ system Windows nie wykrywa użytecznych partycji na dysku flash, pojawia się komunikat, że należy włożyć dysk.

Może się to zdarzyć w wyniku nieprawidłowego usunięcia dysku (na przykład w czasie wykonywania na nim operacji odczytu i zapisu) lub awarii zasilania.

Proste sposoby naprawienia błędu „Włóż dysk do urządzenia” obejmują:

Ponadto może wystąpić błąd, jeśli całkowicie usuniesz wszystkie partycje na dysku wymiennym i nie utworzysz nowej partycji podstawowej.

W takim przypadku, aby rozwiązać problem, możesz przejść do Zarządzania dyskami systemu Windows, naciskając klawisze Win + R i wpisując diskmgmt.msc, a następnie znajdź dysk flash USB w dolnej części okna, kliknij prawym przyciskiem myszy „nie przydzielone ”, wybierz „Utwórz prosty wolumin », a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami Kreatora tworzenia woluminu. Chociaż proste formatowanie będzie działać, od punktu 1 powyżej. Może się również przydać: dysk flash zapisuje dysk jest chroniony przed zapisem.

Uwaga: Czasami problem może dotyczyć złączy USB lub sterowników USB. Jeśli to możliwe, przed wykonaniem kolejnych kroków przetestuj dysk flash USB na innym komputerze.

W przypadku, gdy opisane proste metody nie przyniosą żadnego rezultatu, możesz spróbować ożywić dysk flash za pomocą następujących metod:

I na koniec, jeśli żadna z sugerowanych opcji nie pomoże i nie możesz znaleźć dodatkowych sposobów naprawienia błędu „włóż dysk do urządzenia” (podczas pracy), dysk może wymagać wymiany. Jednocześnie może się przydać: Darmowe programy do odzyskiwania danych (możesz spróbować zwrócić informacje, które znajdowały się na dysku flash, ale w przypadku awarii sprzętu najprawdopodobniej nie zadziała).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz