Dostosowywanie wyglądu systemu Windows 8

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jak w każdym innym systemie operacyjnym, w Windows 8 prawdopodobnie będziesz chciał zmienić projekt według własnego gustu. Ten samouczek pokaże Ci, jak zmienić kolory, obraz tła, kolejność aplikacji Metro na ekranie głównym oraz jak tworzyć grupy aplikacji. Możesz być także zainteresowany: Jak zainstalować motyw Windows 8 i 8.1?

Przesuń wskaźnik myszy do jednego z rogów po prawej stronie, aby otworzyć pasek Charms, kliknij „Ustawienia” i wybierz „Zmień ustawienia komputera” na dole.

Domyślnie zostanie wybrana opcja „Personalizacja”.

Ustawienia personalizacji Windows 8 (kliknij, aby powiększyć obraz)

Zmiana tapety i schematu kolorów

Zmiana zdjęcia profilowego konta Windows 8

Najprawdopodobniej będziesz chciał zmienić lokalizację aplikacji Metro na ekranie głównym. Możesz wyłączyć animacje na niektórych kafelkach, a nawet usunąć je z ekranu bez usuwania aplikacji.

Przypnij aplikację do ekranu głównego

Usuń aplikację z ekranu startowego systemu Windows 8

Aby uporządkować aplikacje na ekranie głównym w wygodne grupy, a także nadać im nazwy, wykonaj następujące czynności:

Utwórz nową grupę aplikacji Metro

Aby zmienić nazwy grup aplikacji na ekranie startowym Windows 8, kliknij myszą w prawym dolnym rogu ekranu startowego, co spowoduje pomniejszenie ekranu. Zobaczysz wszystkie grupy, z których każda składa się z kilku kwadratowych ikon.

Zmiana nazwy grup aplikacji

Kliknij prawym przyciskiem myszy grupę, którą chcesz nazwać, wybierz element menu „Nazwij grupę”. Wprowadź żądaną nazwę grupy.

Tym razem wszystko. Nie powiem o czym będzie następny artykuł. Ostatnim razem powiedział, że mówi o instalowaniu i usuwaniu programów, ale pisał o projekcie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz