Dell Mobile Connect — łatwo podłącz telefon do laptopa firmy Dell i nie tylko

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Obecnie dostępnych jest coraz więcej aplikacji, które umożliwiają podłączenie smartfona z systemem Android lub iPhone’a do laptopa lub komputera PC przez Wi-Fi i Bluetooth, aby móc odbierać powiadomienia, wysyłać SMS-y z komputera, wykonywać połączenia telefoniczne z laptopa, uzyskiwać dostęp zdjęcia i inne pliki w telefonie. Jedną z takich aplikacji jest Dell Mobile Connect, zaprojektowany specjalnie dla posiadaczy laptopów tej marki, który można uruchomić również na urządzeniach innych producentów.

Niniejsza instrukcja szczegółowo opisuje instalację Dell Mobile Connect, w tym w nieobsługiwanych systemach, oraz funkcje narzędzia. Podobne rozwiązania: Samsung Flow dla telefonów Samsung Galaxy, Wbudowana aplikacja Twój telefon w systemie Windows 10.

Zanim zaczniesz, zwłaszcza jeśli nie jest to laptop Dell, ale komputer stacjonarny innej marki, musisz spełnić dwa ważne wymagania, aby móc korzystać z aplikacji Dell Mobile Connect: system operacyjny Windows 10 i działający moduł Bluetooth. Podobnie jak wersja Androida 6-10 na telefonie, jeśli ten system operacyjny jest używany. Jeżeli warunki są spełnione, to:

W drugim kroku możesz mieć problem: aplikacja została znaleziona, ale nie można jej zainstalować, co jest zgłaszane: „Ta aplikacja nie jest kompatybilna z tym urządzeniem”.

Co więcej, taki komunikat można otrzymać nawet na obsługiwanym laptopie Della, jeśli został wydany wcześniej niż 2018 r. – dokładnie to przydarzyło mi się: pomimo tego, że testowany Dell Vostro 5568 znajduje się na liście obsługiwanych na oficjalnej stronie , został wydany wcześniej, a aplikacja za pośrednictwem sklepu nie jest zainstalowana.

Rozwiązanie: Wyszukaj w Internecie samodzielną aplikację Dell Mobile Connect do pobrania w formacie AppxBundle lub Appx (nie zamieszczam linków do nieoficjalnych źródeł, ale łatwo je znaleźć). 3, 2 i 1 wersja aplikacji są dostępne w Internecie, polecam użyć 3. Do instalacji może się przydać instrukcja: Jak zainstalować aplikacje Appx lub AppxBundle w Windows 10.

Aby połączyć telefon z aplikacją Dell Mobile Connect, musisz najpierw sparować telefon z laptopem lub komputerem przez Bluetooth, w systemie Windows 10 można to zrobić, dodając telefon w Ustawienia – Urządzenia – Bluetooth i inne urządzenia.

Następnie uruchamiamy Dell Mobile Connect w systemie Windows 10 i na telefonie (Bluetooth musi być włączony) i wykonujemy następujące czynności:

Gotowy. Aplikację w telefonie można zamknąć, (jeśli dałeś niezbędne uprawnienia) będzie działać w tle. Czasami podczas uzyskiwania dostępu do niektórych funkcji z laptopa (na przykład zdalne sterowanie telefonem z udostępnianiem ekranu) zostaniesz poproszony o dodatkowe uprawnienia w telefonie.

Biorąc pod uwagę, że aplikacja Dell Mobile Connect jest całkowicie w języku polskim i ma bardzo przejrzysty interfejs, nie powinno być problemów z jej używaniem, dostępnych jest tylko pięć pozycji:

W moim teście wszystkie funkcje działały poprawnie, bez żadnych skarg. Jedyne, co spotkałem, to dziwne zachowanie podczas kopiowania plików z telefonu na laptopa, o którym była mowa powyżej oraz fakt, że rozmówca nie był słyszalny podczas rozmowy, rozwiązaniem w moim przypadku było ustawienie odpowiedniego urządzenia komunikacyjnego przez domyślne w ustawieniach urządzenia odtwarzającego:

Podsumowując: mogę polecić, podobało mi się, bardzo wygodne. To dziwne, że aplikacja nie będzie dostępna dla wszystkich komputerów i laptopów wyposażonych w Bluetooth, a nie tylko wybranych laptopów Dell z wybranych kilku lat (nie licząc linii Latitude lub Precision, które oceniam jako jeden z najlepszych laptopów).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz