Debotnet to darmowe narzędzie do czyszczenia i optymalizacji systemu Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy są zainteresowani dostrajaniem systemu Windows 10, czyszczeniem opcjonalnych elementów systemu i podobnymi problemami, prawdopodobnie znasz takie narzędzia, jak Winaero Tweaker, Dism++ i tym podobne. Ale z dużym prawdopodobieństwem nie słyszałeś o Debotnecie – potężnym zestawie narzędzi do tych samych celów z dodatkowymi funkcjami.

Ten przegląd dotyczy wbudowanych funkcji Debotnet, a także dodatkowych informacji, które mogą okazać się przydatne. Zauważam, że w programie nie ma języka polskiego, a także nie można go bezpiecznie zalecać początkującym użytkownikom, ponieważ niektóre działania mogą potencjalnie prowadzić do niepożądanych konsekwencji (i tutaj pożądane jest posiadanie punktów przywracania lub, lepiej, odzyskiwania systemu Windows 10 obraz).

Po uruchomieniu Debotnet, który jest pożądany do uruchomienia jako administrator (kliknij prawym przyciskiem myszy skrót – Uruchom jako administrator), pojawi się okno, po lewej stronie którego znajdują się grupy ustawień i akcji, pośrodku – lista skryptów dla tej grupy, po prawej opis dla wybranego w danym momencie działania.

Grupy obejmują (przypominam: akcje w programie nie zawsze są bezpieczne dla działania systemu, wykonuj je pod warunkiem, że wiesz, co robisz i jesteś gotowy na różne wyniki):

Pamiętaj, że akcję można cofnąć (kliknij Cofnij skrypt, wybierając już używany skrypt). Ponadto po wybraniu akcji po prawej stronie pojawia się jej opis, a także krótka informacja (oznaczona strzałką), która może pomóc w podjęciu decyzji o skorzystaniu z tej opcji, na przykład: Polecane (zalecane), Bloatware (usuń niepotrzebne programy) , Niestandardowe (według uznania użytkownika), Niezalecane (niezalecane).

Otóż ​​najciekawsze w programie jest to, że wszystkie akcje w nim obecne to skrypty tekstowe o prostej składni, które można znaleźć w folderze Scripts z programem i jeśli wiesz jak, edytować lub tworzyć własne zestawy skrypty.

Możesz pobrać najnowszą wersję Debotnet z oficjalnej strony https://www.mirinsoft.com/ms-apps/debotnet

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz