Darmowy program Dism++ do ulepszania i czyszczenia systemu Windows

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wśród naszych użytkowników jest wiele stosunkowo mało znanych darmowych programów, które pozwalają wygodnie skonfigurować system Windows 10, 8.1 lub Windows 7 i oferują dodatkowe narzędzia do pracy z systemem. Ten podręcznik dotyczy Dism++, jednego z tych programów. Kolejnym narzędziem, które polecam do recenzji, jest Winaero Tweaker.

Dism++ został zaprojektowany jako interfejs graficzny dla wbudowanego narzędzia systemowego Windows dism.exe, które umożliwia wykonywanie różnych czynności związanych z tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem systemu. To jednak nie wszystkie funkcje dostępne w programie.

Program Dism ++ jest dostępny z polskim językiem interfejsu, dlatego nie powinno być żadnych trudności podczas korzystania z niego (może z wyjątkiem niektórych funkcji, które są niezrozumiałe dla początkującego użytkownika).

Funkcje programu są podzielone na sekcje „Narzędzia”, „Panel sterowania” i „Wdrażanie”. Dla czytelnika mojej strony największe zainteresowanie wzbudzą dwie pierwsze sekcje, z których każda podzielona jest na podsekcje.

Większość przedstawionych działań można wykonać ręcznie (linki w opisie prowadzą do takich właśnie metod), ale czasami wygodniej jest to zrobić za pomocą narzędzia, w którym wszystko jest gromadzone i działa automatycznie.

Sekcja „Narzędzia” zawiera następujące opcje:

Należy pamiętać, że do pracy z ostatnią partycją, zwłaszcza z funkcjami przywracania systemu z kopii zapasowej, lepiej uruchomić program w środowisku odzyskiwania Windows (więcej na ten temat na końcu instrukcji), podczas gdy samo narzędzie nie powinno znajdować się na dysku, który jest przywracany z rozruchowego dysku flash USB lub dysku (można po prostu umieścić folder z programem na rozruchowym dysku flash systemu Windows, uruchomić z tego dysku flash, nacisnąć Shift + F10 i wprowadź ścieżkę do programu na dysku USB).

Ta sekcja zawiera podsekcje:

W menu głównym znajdziesz kilka dodatkowych przydatnych opcji programu:

W recenzji nie opisałem szczegółowo, jak korzystać z niektórych przydatnych funkcji programu, ale uwzględnię te opisy w odpowiednich instrukcjach już obecnych na stronie. Ogólnie rzecz biorąc, mogę polecić używanie Dism ++, pod warunkiem, że rozumiesz związane z tym kroki.

Możesz pobrać Dism++ z oficjalnej strony dewelopera https://github.com/Chuyu-Team/Dism-Multi-language/releases

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz