Co to jest niebieski ekran śmierci systemu Windows

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Windows Blue Screen of Death (BSOD) to jeden z najczęstszych rodzajów błędów w tym systemie operacyjnym. Ponadto jest to dość poważny błąd, który w większości przypadków zakłóca normalne działanie komputerów.

W ten sposób początkujący użytkownik postrzega niebieski ekran śmierci w systemie Windows

Początkujący użytkownik często nie jest w stanie pozbyć się lub określić przyczyny niebieskiego ekranu śmierci. Oczywiście nie należy wpadać w panikę, a pierwszą rzeczą do zrobienia, gdy pojawi się taki błąd, czyli innymi słowy, gdy coś jest napisane białymi literami po angielsku na niebieskim ekranie, jest ponowne uruchomienie komputera. Może to była pojedyncza awaria i po restarcie wszystko wróci do normy, a tego błędu już nie napotkasz.

Nie pomogło? Przypominamy sobie, jaki sprzęt (kamery, pendrive’y, karty graficzne itp.) ostatnio dodałeś do swojego komputera. Jakie sterowniki zainstalowałeś? Być może niedawno zainstalowałeś program do automatycznej aktualizacji sterowników? Wszystko to może również spowodować taki błąd. Spróbuj wyłączyć nowe urządzenia. Lub wykonaj przywracanie systemu, doprowadzając go do stanu poprzedzającego pojawienie się niebieskiego ekranu śmierci. Jeśli błąd występuje bezpośrednio podczas uruchamiania systemu Windows i z tego powodu nie możesz usunąć ostatnio zainstalowanych programów, które spowodowały błąd, spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i zrób to tam.

Pojawienie się niebieskiego ekranu śmierci może być również spowodowane przez wirusy i inne złośliwe oprogramowanie, awarie sprzętu, który wcześniej działał dobrze – karty RAM, karty graficzne itp. Ponadto taki błąd może wystąpić z powodu błędów w bibliotekach systemowych Windows.

Niebieski ekran śmierci w Windows 8

Tutaj podaję tylko główne powody pojawienia się BSOD i kilka sposobów rozwiązania problemu, z którym poradzi sobie początkujący użytkownik. Jeśli żadne z powyższych nie pomoże, polecam skontaktować się z firmą profesjonalnie zajmującą się naprawą komputerów w Twoim mieście, będzie ona w stanie przywrócić Twój komputer do stanu roboczego. Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach może być konieczna ponowna instalacja systemu operacyjnego Windows lub nawet wymiana części sprzętu komputerowego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz