Brakujące ikony pulpitu w systemie Windows 10

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Po aktualizacji do systemu Windows 10 (lub po czystej instalacji) niektórzy użytkownicy mają do czynienia z faktem, że przy następnym uruchomieniu bez powodu ikony (ikony programów, plików i folderów) jednocześnie znikają z pulpitu czas, reszta systemu operacyjnego działa dobrze.

Nie udało mi się znaleźć przyczyn tego zachowania, jest ono bardzo podobne do jakiegoś błędu systemu Windows 10, ale istnieją sposoby na rozwiązanie problemu i powrót ikon na pulpit, wszystkie nie są wcale skomplikowane i są opisane poniżej.

Zanim przejdziesz dalej, na wszelki wypadek sprawdź, czy masz włączone wyświetlanie ikon na pulpicie. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, wybierz „Widok” i upewnij się, że zaznaczono opcję „Pokaż ikony pulpitu”. Spróbuj także wyłączyć ten element, a następnie włączyć go ponownie, może to rozwiązać problem.

Pierwszym sposobem, który nie jest konieczny, ale w wielu przypadkach działa, jest po prostu kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpicie, a następnie wybranie „Nowy” w menu kontekstowym, a następnie dowolnego elementu, na przykład „Folder”.

Natychmiast po utworzeniu, jeśli metoda zadziałała, wszystkie elementy, które były tam wcześniej obecne, pojawią się ponownie na pulpicie.

Drugim sposobem jest użycie ustawień systemu Windows 10 w następującej kolejności (nawet jeśli wcześniej nie zmieniałeś tych ustawień, nadal powinieneś wypróbować tę metodę):

W większości przypadków problem rozwiąże jedna z metod wymienionych powyżej. Ale nie zawsze.

Ponadto, jeśli ikony zniknęły z pulpitu po pracy na dwóch monitorach (gdy teraz jeden jest podłączony, a drugi jest również wyświetlany w ustawieniach), spróbuj ponownie podłączyć drugi monitor, a następnie, jeśli pojawią się ikony, bez odłączania drugiego monitora , włącz obraz tylko w ustawieniach na monitorze, gdzie jest potrzebny, a następnie wyłącz drugi monitor.

Uwaga: jest inny podobny problem – ikony na pulpicie znikają, ale podpisy do nich pozostają. Wciąż się nad tym zastanawiam, jak tylko pojawi się rozwiązanie, uzupełnię instrukcje.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz