Brak połączenia z Internetem, chroniony w Windows 10 – jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Podczas łączenia się z siecią Wi-Fi w systemie Windows 10 może się okazać, że połączenie się powiedzie, ale witryny nie otwierają się (ale w rzadkich przypadkach mogą się otwierać), a stan połączenia mówi „Brak połączenia internetowego, chronione” i nie zawsze jest jasne, na czym dokładnie może polegać problem.

W tej instrukcji szczegółowo opisano, co oznacza ten komunikat, możliwe przyczyny problemu i co należy zrobić, aby go naprawić.

Po nawiązaniu połączenia sieciowego system Windows 10 próbuje komunikować się z serwerami firmy Microsoft. Jeśli są dostępne, to z punktu widzenia systemu jest Internet, jeśli nie, pojawia się komunikat o braku połączenia z Internetem. Z kolei „Protected” oznacza, że ​​Twoja sieć Wi-Fi jest chroniona hasłem i szyfrowaniem, a Ty pomyślnie się z nią połączyłeś. Najczęstsze przyczyny omawianego problemu:

A teraz o tym, co zrobić, aby naprawić sytuację „Brak połączenia internetowego, chroniony” w systemie Windows 10, w zależności od okoliczności:

Mam nadzieję, że niektóre z proponowanych podejść były przydatne w Twoim przypadku. Jeśli problemu nie udało się rozwiązać, a sytuacja odbiega od opisanych opcji, opisz to w komentarzach poniżej – postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz