Bootowalny dysk flash w Rufus 3.6

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia bootowalnych dysków flash – Rufus jest stale aktualizowany, a niedawno wydano wersję 3.6. Dzięki niemu możesz łatwo nagrać rozruchowy dysk flash USB dla systemów Windows 10, 8 i Windows 7, różne wersje systemu Linux, a także różne płyty Live CD, które obsługują rozruch UEFI lub Legacy oraz instalację na dysku GPT lub MBR.

W tym podręczniku szczegółowo opisano różnice i funkcje nowej wersji, przykład użycia Rufusa do utworzenia rozruchowego dysku flash z systemem Windows 10 oraz kilka dodatkowych niuansów, które mogą być przydatne dla użytkowników. Zobacz także: Najlepsze programy do tworzenia rozruchowych dysków flash.

W moim przykładzie zostanie zademonstrowane utworzenie rozruchowego dysku flash z systemem Windows 10, ale w przypadku innych wersji systemu Windows, a także innych systemów operacyjnych i innych obrazów rozruchowych kroki będą takie same.

Będziesz potrzebować obrazu ISO i dysku do zapisu (wszystkie dane na nim zostaną usunięte w trakcie procesu), a obraz można teraz pobrać bezpośrednio w Rufus bezpośrednio podczas tworzenia rozruchowego dysku flash:

Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie bootowalnego USB w Rufus jest tak łatwe i szybkie, jak w poprzednich wersjach.

Na wszelki wypadek poniżej znajduje się film, w którym cały proces jest wizualnie zademonstrowany.

Możesz pobrać Rufusa w języku polskim za darmo z oficjalnej strony https://rufus.ie (zarówno instalator, jak i przenośna wersja programu są dostępne na stronie).

Wśród innych różnic (oprócz braku wsparcia dla starszych systemów operacyjnych i możliwości pobierania obrazów ISO Windows 10 i 8.1) w Rufus 3.6:

Możliwe błędy w Rufusa podczas tworzenia rozruchowego dysku flash:

Mam nadzieję, że instrukcje były pomocne. Jeśli masz jakieś pytania – zapytaj w komentarzach.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz