Bootmgr jest skompresowany – jak naprawić błąd

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jeśli następnym razem włączysz komputer, zamiast ładować system Windows 7 na czarnym ekranie, zobaczysz biały napis „BOOTMGR jest skompresowany. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby ponownie uruchomić” i przede wszystkim nie wiem, co zrobić: nie ma w tym nic złego, możesz to naprawić w ciągu kilku minut, a także błąd BOOTMGR brakuje

Jest bardzo dobrze, jeśli masz dysk rozruchowy lub dysk flash z systemem Windows 7. Jeśli nie ma dostępnych dysków rozruchowych, jeśli to możliwe, zrób to na innym komputerze. Nawiasem mówiąc, odpowiedni jest również dysk odzyskiwania utworzony po zainstalowaniu systemu operacyjnego z wbudowanymi narzędziami, ale niewiele osób je robi: jeśli masz inny komputer z podobnym systemem operacyjnym, możesz tam utworzyć dysk odzyskiwania i z niego korzystać.

Możesz również naprawić błąd Bootmgr jest skompresowany za pomocą dodatkowych programów, które ponownie będą musiały znajdować się na rozruchowym LiveCD lub dysku flash. W ten sposób od razu odpowiadam na częste pytanie: czy można usunąć bootmgr skompresowany bez dysku i dysku flash? – możesz, ale tylko odłączając dysk twardy i podłączając go do innego komputera.

W systemie BIOS komputera ustaw uruchamianie z dysku lub rozruchowego dysku flash USB, który zawiera pliki instalacyjne systemu Windows 7 lub jest dyskiem odzyskiwania.

Jeśli korzystasz z nośnika instalacyjnego Windows, to po wybraniu języka, na ekranie z przyciskiem „Zainstaluj” kliknij link „Przywracanie systemu”.

A następnie, po określeniu, który system operacyjny chcesz przywrócić, wybierz Uruchom wiersz polecenia. Jeśli używasz dysku odzyskiwania, po prostu wybierz wiersz poleceń z listy narzędzi do odzyskiwania (najpierw zostaniesz poproszony o wybranie zainstalowanej kopii systemu Windows 7).

Kolejne kroki są bardzo proste. W wierszu poleceń wpisz polecenie:

To polecenie nadpisze MBR na partycji systemowej dysku twardego. Po pomyślnym wykonaniu wprowadź kolejne polecenie:

To zakończy proces odzyskiwania bootloadera systemu Windows 7.

Następnie po prostu wyjdź z odzyskiwania systemu Windows 7, po ponownym uruchomieniu komputera, wyjmij dysk lub dysk flash, ustaw BIOS na uruchamianie z dysku twardego, a tym razem system powinien uruchomić się bez błędu „Bootmgr jest skompresowany”.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz