Błąd Skype dxva2.dll

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Jeśli po aktualizacji Skype’a w Windows XP (lub zaraz po zainstalowaniu programu z oficjalnej strony) zacząłeś otrzymywać komunikat o błędzie: Błąd krytyczny – Nie udało się załadować biblioteki dxva2.dll, w tej instrukcji pokażę szczegółowo, jak naprawić błąd i opisz, czym dokładnie jest firma. Aktualizacja: Skype nie jest już obsługiwany w systemie Windows XP, ale nadal możesz korzystać z wersji przeglądarki, zobacz ostatnią sekcję Jak zainstalować Skype na komputerze lub telefonie, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Plik dxva2.dll to biblioteka DirectX Video Acceleration 2, a ta technologia nie jest obsługiwana przez system Windows XP, jednak zaktualizowany Skype można nadal uruchomić i nie trzeba szukać, gdzie pobrać dxva2.dll i gdzie skopiuj go do Skype’a.

Tutaj porozmawiamy tylko o naprawieniu tego błędu w odniesieniu do Skype i Windows XP, jeśli nagle masz ten sam problem w nowszym systemie operacyjnym lub innym programie, przejdź do ostatniej sekcji tego przewodnika.

Przede wszystkim, jak zauważyłem powyżej, nie trzeba podejmować żadnych działań, aby pobrać dxva2.dll z Internetu lub skopiować go z innego komputera z nowszą wersją systemu Windows, gdzie ten plik jest domyślnie dostępny, zamiast naprawiania błędu , otrzymasz tylko komunikat informujący, że „Aplikacja lub biblioteka dxva2.dll nie jest obrazem programu Windows NT”.

Aby usunąć komunikat o błędzie „Nie udało się załadować biblioteki dxva2.dll” w systemie Windows XP, wykonaj następujące kroki (zakładam, że masz zainstalowany system Windows XP SP3. Jeśli wcześniej, uaktualnij):

Po wykonaniu tych kroków w podanej kolejności, na działającym systemie, Skype uruchomi się bez błędów związanych z brakiem pliku dxva2.dll (w przypadku dalszych problemów podczas uruchamiania, dodatkowo upewnij się, że sterowniki DirectX i karty graficznej są zainstalowane na system). Nawiasem mówiąc, sama biblioteka dxva2.dll nie pojawi się w Windows XP, mimo że błąd zniknie.

Dodatkowe informacje: ostatnio stało się możliwe korzystanie ze Skype’a online bez instalowania go na komputerze, może się przydać, jeśli nic nie wyjdzie (lub możesz pobrać starszą wersję Skype’a, po prostu bądź ostrożny i sprawdź pobrane pliki, na przykład, na Virustotal.com). Ogólnie rzecz biorąc, nadal polecam przejście na nowoczesne wersje systemu Windows, ponieważ z czasem będzie coraz więcej programów, które działają z problemami w XP.

Plik dxva2.dll w najnowszych wersjach systemu Windows znajduje się w folderach Windows/System32 i Windows/SysWOW64 jako integralny składnik systemu.

Jeśli z jakiegoś powodu zobaczysz komunikat, że tego pliku brakuje, proste sprawdzenie integralności plików systemowych za pomocą polecenia sfc /scannow powinno rozwiązać ten problem (wystarczy uruchomić to polecenie w wierszu poleceń jako administrator). Możesz również znaleźć ten plik w folderze C:WindowsWinSxS, wyszukując dxva.dll w podplikach i folderach.

Mam nadzieję, że powyższe kroki pomogły Ci rozwiązać problem. Jeśli nie, napisz, postaramy się to rozgryźć.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz