Błąd ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED w przeglądarce Chrome i Yandex

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Czasami podczas otwierania witryn w Google Chrome i Yandex Browser może wystąpić błąd z kodem ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED z wyjaśnieniem „Nie można uzyskać dostępu do witryny” lub „Nie można połączyć się z witryną”.

Ta instrukcja szczegółowo opisuje, co zrobić, jeśli witryny nie otwierają się z tym błędem, jak naprawić ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED w przeglądarce w systemie Windows 10, 8.1 i Windows 7. Podobny błąd: ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED.

Najczęstszą przyczyną omawianego błędu jest serwer proxy ustawiony w ustawieniach połączenia, który nie działa poprawnie lub z jakiegoś powodu nie może nawiązać połączenia z Tobą. W związku z tym najprostszym i najczęściej działającym rozwiązaniem jest wyłączenie serwera proxy:

Zwykle powyższe wystarczy, aby naprawić błąd ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED podczas otwierania stron w Internecie.

Zanim przejdziesz do kolejnych kroków, rozważ:

Następujące kroki możesz spróbować rozwiązać problem, o którym mowa:

Jeśli wszystkie powyższe czynności również nie poprawią sytuacji, uruchom wiersz poleceń jako administrator i uruchom polecenia (wprowadzaj po jednym wierszu, naciskając klawisz Enter po każdym):

A po wykonaniu wszystkich poleceń uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd ERR_TUNNEL_CONNECTION_FAILED zniknął.

Na koniec – film, w którym wyraźnie pokazano główne metody, a także wyjaśnienia pozostałych niuansów błędu.

W przypadku, gdy Twoja sytuacja z tym błędem jest inna, a rozwiązania nie pasują, opisz co się dzieje w komentarzach, postaram się pomóc.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz