Błąd 0xc004F074 podczas aktywacji systemu Windows 10 – jak to naprawić?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jednym z najczęstszych błędów aktywacji systemu Windows 10 jest kod błędu 0xc004F074 z komunikatem, że system Windows nie może połączyć się z usługą aktywacji Twojej organizacji lub podobnym.

Ta instrukcja szczegółowo opisuje możliwe przyczyny kodu błędu 0xc004F074 podczas aktywacji systemu Windows 10, możliwe metody naprawienia sytuacji i aktywacji systemu.

Przed kontynuowaniem zwróć uwagę na następujące punkty związane z danym błędem aktywacji:

Tak więc wszystkie poniższe metody naprawy błędu 0xc004F074 podczas aktywacji są oferowane tylko w przypadku licencjonowanego systemu Windows 10.

Klucz produktu będzie potrzebny podczas wykonywania poniższych czynności, jeśli go nie znasz, możesz uzyskać informacje w następujący sposób: Jak znaleźć klucz produktu systemu Windows 10.

Inna opcja, podobna do poprzedniej metody (potrzebny będzie również klucz produktu składający się z 5 grup po 5 cyfr i liter oddzielonych myślnikiem):

Uruchom wiersz polecenia jako administrator, wprowadź dwa polecenia w kolejności:

Zawsze możesz zobaczyć informacje o stanie aktywacji w Ustawienia – Aktualizacja i zabezpieczenia – Aktywacja. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat zainstalowanych kluczy produktu i aktywacji, możesz uzyskać, naciskając klawisze Win + R, wpisując slmgr.vbs -dlv i naciskając Enter.

Dodatkowe proste metody, które czasami działają z powyższym błędem aktywacji:

I wreszcie, jeśli żadna z metod nie pomaga, a ponowna instalacja w licencjonowanym systemie z kluczem produktu lub licencją cyfrową nie jest możliwa, w zasadzie można korzystać z systemu Windows 10 bez aktywacji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz