Błąd 0xc000012f i 0xc0000020 w systemie Windows 10 – jak naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Podczas uruchamiania poszczególnych gier lub programów w systemie Windows 10 może pojawić się komunikat o błędzie, który ma tytuł „Zły obraz” i tekst – Program nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows lub zawiera błąd, na końcu: stan błędu 0xc000012f lub stan błędu 0xc0000020 – oba kody mają w tym przypadku ten sam charakter.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak naprawić błąd 0xc000012f lub 0xc0000020 Bad Image podczas uruchamiania aplikacji i gier w systemie Windows 10 oraz przyczyny takiego błędu.

W większości przypadków przyczyną błędów „Program nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows lub zawiera błąd” o statusie błędu 0xc000012f i 0xc0000020 jest uszkodzenie lub nieprawidłowa wersja biblioteki DLL określonej w teście błędów. Może się to zdarzyć w wyniku awarii lub instalacji lub usunięcia innych (niezwiązanych z problematycznymi) programów, a czasami w wyniku pobrania plików DLL z witryn innych firm w celu naprawienia innych błędów. Nazwa pliku DLL podana w komunikacie o błędzie Bad Image może pomóc nam ustalić, co jest nie tak, na przykład:

Oznacza to, że logika działań w ogólnym przypadku jest następująca:

Istnieje jeden powszechny wyjątek: jeśli komunikat o błędzie zawiera jakąś bibliotekę będącą częścią gry lub programu, a ta z kolei nie jest bardzo licencjonowana, przyczyną może być program antywirusowy lub wbudowany obrońca systemu Windows 10.

W takim przypadku rozwiązaniem może być następująca procedura: usuń program lub grę, wyłącz program antywirusowy, zainstaluj ponownie program z błędem, sprawdź, czy działa, jeśli tak, dodaj folder z grą lub programem do programu antywirusowego lub Windows Wyjątki Defender (jak dodać program do wyjątków Windows 10 Defender). W tym samym scenariuszu, jeśli błąd będzie się powtarzał, czasami warto poszukać innego źródła pobierania dla tej samej aplikacji — być może tam, gdzie go pobrałeś, plik zawiera błędy.

Jeśli powyższe nie pomogło (na wszelki wypadek daj mi znać w komentarzach, która biblioteka DLL i po uruchomieniu jakiego programu wystąpił błąd – może podpowiem, co zrobić), wypróbuj następujące opcje:

Ponadto, jeśli mówimy o starej wersji programu, a istnieją jego nowsze wersje, spróbuj je zainstalować i przetestować.

Udostępnij ten artykuł
Komentarze: %s