Błąd 0x80240fff podczas instalacji aktualizacji Windows 10 – jak to naprawić

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Częstym błędem, który zwykle występuje podczas aktualizacji systemu Windows 10 do kolejnej wersji (aktualizacja funkcji) jest 0x80240fff, co skutkuje brakiem możliwości aktualizacji systemu bez dodatkowych informacji o przyczynach problemu.

W tym przewodniku szczegółowo opisano, jak naprawić błąd 0x80240fff podczas aktualizacji komponentów systemu Windows 10, od prostych do złożonych, mam nadzieję, że jeden z nich pozwoli rozwiązać problem.

Pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować w przypadku napotkania błędu 0x80240fff podczas aktualizacji systemu Windows 10, jest wbudowane rozwiązywanie problemów. Jednocześnie zalecam korzystanie nie z sekcji „Rozwiązywanie problemów” w „Ustawieniach” – „Aktualizacja i zabezpieczenia”, ale z następującej ścieżki:

Jeśli opisana metoda nie zadziałała, możesz spróbować ręcznego rozwiązywania problemów z aktualizacjami systemu Windows 10.

Wypróbuj następujące kroki, aby naprawić błąd 0x80240fff podczas aktualizacji systemu Windows 10:

Sprawdź teraz, czy aktualizacje są wyszukiwane i pomyślnie instalowane bez błędów.

Według niektórych recenzji, w przypadku błędu 0x80240fff podczas aktualizacji pomaga włączenie zawieszenia aktualizacji komponentów, aw przyszłości ta aktualizacja przebiega bez błędów. Funkcja zawieszenia nie jest dostępna w wersji domowej systemu, tylko Pro lub Enterprise.

Potrzebny element można znaleźć w Ustawienia – Aktualizacje i zabezpieczenia – Windows Update – Opcje zaawansowane – „Wybierz, kiedy zainstalować aktualizacje” oraz w pierwszym akapicie odłóż aktualizacje składników na dowolną liczbę dni.

Wśród dodatkowych metod rozwiązania problemu z aktualizacją komponentów:

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz