Błąd 0x8007045D podczas instalacji Windows 10, 8.1 i Windows 7

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Podczas czystej instalacji systemu Windows 10, 8.1 lub Windows 7 może wystąpić błąd o kodzie 0x8007045D, który może pojawić się w dwóch etapach: po wybraniu partycji do instalacji, gdy pojawi się komunikat „Nie udało się utworzyć nowa partycja” lub po rozpoczęciu kopiowania plików instalacyjnych z komunikatem „Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Upewnij się, że masz wszystkie pliki wymagane do instalacji i uruchom ponownie instalację.”

Sam kod 0x8007045d zgłasza błąd we / wy: albo nie może odczytać danych z dysku instalacyjnego, albo nie może zapisywać na dysku twardym lub dysku SSD, na którym jest zainstalowany system Windows. Ten sam błąd można również napotkać podczas prostej pracy w systemie, dotyczy tego osobna instrukcja – Jak naprawić błąd I / O 0x8007045d i 0x800703ee podczas kopiowania plików na dysk flash USB lub kartę pamięci.

Poniżej przedstawiono, w kolejności, niektóre z pierwszych kroków, które należy wykonać, jeśli napotkasz dany błąd.

Teraz o tworzeniu partycji w wierszu poleceń za pomocą DISKPART, jeśli nie możesz ich utworzyć w instalatorze i pod warunkiem, że dysk jest całkowicie czysty (to znaczy zawiera tylko jedno „nieprzydzielone miejsce”). Jeśli na dysku znajdują się ważne dane, wykonaj opisane polecenia tylko wtedy, gdy wiesz i rozumiesz, co dokładnie robisz.

Należy pamiętać, że podczas instalacji systemu Windows w trybie UEFI na dysku GPT system będzie potrzebował również partycji dla bootloadera z systemem plików FAT32: spróbuje utworzyć go sam po utworzonych partycjach, ale możesz to zrobić samodzielnie tworząc najpierw partycję 100 MB i formatując ją w formacie polecenia FAT32 fs=fat32 quick (wprowadzony natychmiast po utworzeniu partycji podstawowej).

Użyj następujących poleceń w kolejności:

Dodatkowym poleceniem, które może się przydać w procesie jest assign letter=LETTER (wykonywane po utworzeniu partycji), które przypisuje literę do nowo utworzonej partycji, co daje nam możliwość sprawdzenia jej pod kątem błędów za pomocą chkdsk.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz