BeWidgets – widżety pulpitu dla Windows 11

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nie tak dawno pisałem o darmowym programie, który umożliwia umieszczanie żywych kafelków jako widżetów na pulpicie systemu Windows 11/10. Ta recenzja ponownie dotyczy widżetów na pulpicie, ale innego rodzaju.

BeWidgets to całkowicie darmowy program do tworzenia, dostosowywania i umieszczania prostych widżetów na pulpicie Windows 11. Prosty i z dostępnym ograniczonym zestawem widżetów, ale może ktoś może być zainteresowany.

BeWidgets możesz pobrać za darmo z Microsoft Store – wystarczy wpisać nazwę programu w wyszukiwarce sklepu lub skorzystać z bezpośredniego linku. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu otworzy się główne okno, które wygląda tak:

Pierwszą, najciekawszą pozycją jest Nowy Widget. Kliknij go, aby utworzyć nowy widżet.

Nowy widżet zostanie automatycznie utworzony i umieszczony na pulpicie, dla którego dostępne są następujące akcje:

Łącząc te opcje i umieszczając widżety, możesz osiągnąć różne wyniki. Poniżej przykład ze strony programu BeWidgets w Microsoft Store i to, co uzyskałem w ciągu 5 minut eksperymentów.

Obecnie dostępne widżety obejmują:

Deweloper obiecuje nowe widżety w niedalekiej przyszłości: widżety do muzyki i RSS, ostatnio otwierane pliki, widżet przeglądarki (nie wiem co mają na myśli – może da się umieścić stronę na pulpicie).

Co jeszcze znajduje się w BeWidgets:

Konkluzja: na razie działa bardzo prosto i słabo, ale możliwe, że w przyszłości BeWidgets stanie się ciekawszym narzędziem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz