Aktualizacja Windows 10 wersja 1511, 10586 – co nowego?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Trzy miesiące po wydaniu systemu Windows 10 firma Microsoft wydała pierwszą poważną aktualizację dla systemu Windows 10 — Threshold 2 lub build 10586, która jest dostępna do instalacji w ciągu tygodnia i jest również zawarta w obrazach ISO systemu Windows 10, które można pobrać z oficjalnego stronie internetowej. Aktualizacja: co nowego w aktualizacji systemu Windows 10 20H2 z października 2020 r.

Aktualizacja zawiera kilka nowych funkcji i ulepszeń, których włączenie do systemu operacyjnego poprosili użytkownicy. Postaram się je wszystkie wymienić (ponieważ wiele można po prostu przeoczyć). Zobacz też: Co zrobić, jeśli Windows 10 Update 1511 nie nadchodzi.

Zaraz po wydaniu nowej wersji systemu operacyjnego wielu użytkowników mojej witryny i nie tylko zadało różne pytania związane z aktywacją systemu Windows 10, zwłaszcza przy czystej instalacji.

W rzeczywistości proces aktywacji może nie być całkowicie jasny: klucze są takie same na różnych komputerach, istniejące klucze licencyjne z poprzednich wersji nie pasują itp.

Począwszy od aktualnej aktualizacji 1151 system można aktywować za pomocą klucza z systemu Windows 7, 8 lub 8.1 (dobrze za pomocą klucza detalicznego lub bez jego wprowadzania, jak opisano w moim artykule Aktywacja systemu Windows 10).

Jedną z pierwszych rzeczy, które zainteresowały użytkowników po zainstalowaniu systemu Windows 10, było pokolorowanie tytułów okien. Były też sposoby, aby to zrobić, zmieniając pliki systemowe i ustawienia systemu operacyjnego.

Teraz funkcja powróciła i możesz zmienić te kolory w ustawieniach personalizacji w odpowiedniej sekcji „Kolory”. Wystarczy włączyć opcję „Pokaż kolor w menu startowym, pasku zadań, centrum akcji i pasku tytułu”.

Ulepszone dokowanie okien (funkcja, która dołącza otwarte okna do krawędzi lub rogów ekranu w celu wygodnego rozmieszczenia kilku okien aplikacji na jednym ekranie): teraz, gdy zmienisz rozmiar jednego z zadokowanych okien, rozmiar drugiego również się zmienia.

Domyślnie to ustawienie jest włączone, aby je wyłączyć, przejdź do Ustawienia – System – Wielozadaniowość i użyj przełącznika „Podczas zmiany rozmiaru zadokowanego okna automatycznie zmień rozmiar sąsiedniego zadokowanego okna”.

Aplikacje systemu Windows 10 można teraz instalować nie na systemowym dysku twardym lub partycji dysku, ale na innej partycji lub dysku. Aby skonfigurować opcję przejdź do ustawień – system – przechowywanie.

Aktualizacja ma wbudowaną możliwość wyszukiwania zgubionego lub skradzionego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Do śledzenia wykorzystywane są GPS i inne możliwości pozycjonowania.

Ustawienie znajduje się w sekcji ustawień „Aktualizacja i zabezpieczenia” (jednak z jakiegoś powodu go tam nie mam, rozumiem).

Pojawiły się między innymi następujące funkcje:

Sama aktualizacja powinna zostać zainstalowana w zwykły sposób za pośrednictwem usługi Windows Update. Możesz również skorzystać z aktualizacji za pomocą narzędzia Media Creation Tool. Obrazy ISO pobrane z witryny firmy Microsoft zawierają również aktualizację 1511, kompilację 10586 i można ich użyć do czystej instalacji zaktualizowanego systemu operacyjnego na komputerze.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz