Aktualizacja do systemu Windows 10 będzie bezpłatna dla użytkowników pirackich kopii

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Rzadko zamieszczam newsy na tej stronie (przecież można je przeczytać w tysiącu innych źródeł, to nie jest mój temat), ale uważam za konieczne napisać o nowościach dotyczących Windows 10, a także zadać kilka pytań i pomysły na ten temat.

Już wcześniej informowano o tym, że aktualizacja Windows 7, 8 i Windows 8.1 do Windows 10 będzie bezpłatna (w ciągu pierwszego roku po wydaniu systemu operacyjnego), ale teraz Microsoft oficjalnie ogłosił, że premiera Windows 10 nastąpi latem tego roku. .

A szef grupy systemów operacyjnych firmy, Terry Myerson (Terry Myerson) powiedział, że wszystkie odpowiednie (kwalifikowane) komputery, z oryginalnymi i pirackimi wersjami, będą mogły się aktualizować. Jego zdaniem pozwoli to na „ponowne włączenie” (ponowne zaangażowanie) użytkowników korzystających z pirackich kopii systemu Windows w Chinach. Chwileczkę, a co z nami?

Pomimo tego, że chodziło o Chiny (Terry Myerson właśnie przekazywał swoją wiadomość będąc w tym kraju), publikacja internetowa The Verge donosi, że otrzymała odpowiedź od Microsoftu na jego prośbę o możliwość bezpłatnego uaktualnienia pirackiej kopii do licencjonowanej Windows 10 w innych krajach, a odpowiedź brzmi tak.

Microsoft wyjaśnił, że: „Każdy, kto ma odpowiednie urządzenie, może dokonać aktualizacji do systemu Windows 10, w tym właściciele pirackich kopii systemu Windows 7 i Windows 8. Wierzymy, że klienci w końcu zrozumieją wartość licencjonowanego systemu Windows i ułatwimy przejście na legalne kopie dla nich.”

Jedyne pytanie, które pozostaje, nie zostało w pełni ujawnione: co oznaczają odpowiednie urządzenia: czy masz na myśli komputery i laptopy, które spełniają wymagania sprzętowe systemu Windows 10, czy coś innego. W tym miejscu czołowe publikacje IT również wysłały zapytania do Microsoftu, ale na razie nie ma odpowiedzi.

Kilka dodatkowych punktów uaktualnienia: Windows RT nie zostanie uaktualniony, uaktualnienie do systemu Windows 10 za pośrednictwem usługi Windows Update będzie dostępne dla systemu Windows 7 SP1 i Windows 8.1 S14 (tak samo jak aktualizacja 1). Inne wersje systemów Windows 7 i 8 będzie można uaktualnić przy użyciu ISO systemu Windows 10. Telefony, na których obecnie działa system Windows Phone 8.1, również zostaną uaktualnione do systemu Windows Mobile 10.

Jeśli wszystko idzie zgodnie z raportem – to bez wątpienia świetnie. Świetny sposób na doprowadzenie komputerów i laptopów do odpowiedniego, zaktualizowanego i licencjonowanego stanu. Dla samego Microsoftu to także plus – za jednym zamachem prawie wszyscy użytkownicy komputerów PC (przynajmniej użytkownicy domowi) zaczynają korzystać z jednej wersji systemu operacyjnego, korzystać ze Sklepu Windows i innych płatnych i bezpłatnych usług Microsoft.

Pozostają jednak dla mnie pytania:

Nie sądzę, że wszystko może być takie różowe. Chyba że Windows 10 jest całkowicie darmowy dla wszystkich bez żadnych zobowiązań. Dlatego czekamy i zobaczymy, jak będzie w rzeczywistości.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz