Zotac wypuszcza minikomputer Zbox Pico PI430AJ z chłodnicą ultradźwiękową AirJet

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Zotac wypuścił mini PC Zbox Pico PI430AJ, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności na targach Computex 2023 w maju tego roku. Główną cechą nowego produktu jest obecność unikalnego ultradźwiękowego systemu chłodzenia o nazwie AirJet, który jest w stanie wytworzyć przepływy powietrza bez wentylatorów.

Zotac nie jest obcy cichym minikomputerom. Jednak obecność pary modułów AirJet firmy Frore Systems w Zbox Pico PI430AJ umożliwiła programistom zastosowanie mocniejszego procesora. Mowa o procesorze Intel Core i3-N300 z ośmioma wydajnymi rdzeniami Alder Lake o częstotliwości roboczej do 3,8 GHz i zintegrowaną grafiką Intel UHD. Mini-PC wyposażony jest w 8 GB pamięci RAM LPDDR5 i dysk SSD M.2 2280.

Konstrukcja zapewnia interfejsy USB Type-C, dwa porty USB 3.2 Type-A, złącza HDMI i DisplayPort, a także pełnowymiarową Gigabit LAN. Łączność bezprzewodową zapewniają moduły Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.2. Informacje o cenie nowego produktu nie zostały ujawnione, ale w momencie prezentacji Zboxa Pico PI430AJ informowano, że mini-PC będzie kosztować 499 dolarów.

Jeśli chodzi o chłodnicę ultradźwiękową AirJet, taki system po raz pierwszy wprowadzono w 2022 roku. Wymiary jednego modułu to 27,5 × 41,5 × 2,8 mm, waga 11 g, a pobór mocy do 1 W. Jeden moduł może efektywnie rozproszyć 5,25 W. Oznacza to, że do chłodzenia procesora Intel Core i3-N300 o mocy 7 W powinny wystarczyć dwa moduły AirJet. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące charakterystyki modułów AirJet można uzyskać od dewelopera, firmy Frore Systems.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz