Zoom zmniejszył zatrudnienie o 15% – około 1300 osób straciło pracę

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Zoom, usługa wideokonferencji o tej samej nazwie, zmniejsza zatrudnienie o 15%. Pracę straci około 1300 osób. Zostało to ogłoszone w otwartym liście korporacyjnym opublikowanym na blogu firmy przez jej dyrektora naczelnego Erica Yuana.

„Takie cięcia dotkną każdą organizację” – napisał Yuan. W ciągu ostatnich 24 miesięcy, w związku z pandemią, która spowodowała masowe przejście na pracę zdalną, liczba pracowników Zoom potroiła się. Zdaniem Yuana firma nie poświęciła wystarczającej uwagi strategii rekrutacyjnej i przeceniła swój potencjał dalszego wzrostu.

Pracownicy amerykańskiego biura Zooma, którzy stracili pracę, otrzymają poduszkę finansową w postaci dopłat na 16 tygodni, a także ubezpieczenie na usługi medyczne. Poza Stanami Zjednoczonymi pomoc „będzie podobna i będzie podlegać lokalnym przepisom” – powiedział Yuan.

Podobnie jak wielu dyrektorów innych firm technologicznych, Yuan wziął pełną odpowiedzialność za to, co się stało. Powiedział też, że przed końcem tego roku obniżył pensję o 98%. Ponadto odmówił premii korporacyjnych i powiedział, że reszta zespołu zarządzającego firmą zrobi to samo. Podstawowe pensje pracowników Zoom zostaną obniżone o 20%.

Zoom opublikuje kolejny raport finansowy 27 lutego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz