Znawca powiedział, jak daleko posunęły się prace nad nowym Metro i kiedy można spodziewać się premiery

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Wiarygodny informator Tom Henderson (Tom Henderson) w materiale dla swojego portalu Insider Gaming podzielił się zakulisowymi szczegółami powstawania kolejnej części postapokaliptycznej strzelanki Metro od studia 4A Games.

Według Hendersona nowe Metro będzie kontynuacją Metro Exodus z 2019 roku i rozpocznie się od wymarzonej sceny. Rozgrywka w grze będzie podobna do poprzednich wersji: strzelanie, skradanie się, tworzenie przedmiotów, poszukiwanie zasobów i tak dalej.

Jeśli chodzi o rozwój, to posunął się on dość daleko – grę można już przejść od początku do końca. Opierając się na doświadczeniach Exodusu, Henderson sugeruje, że premiera może zostać zaplanowana na 2024 rok, a zapowiedź – na obecny.

Przypomnijmy, że 4A Games potwierdziło nowe Metro dla pojedynczego gracza w listopadzie 2020 r., a w styczniu 2023 r. powiedziało, że gra „zmienia się na lepsze” i będzie dotykać takich tematów jak konflikt, władza, polityka, tyrania i represje.

Kolejne Metro powstaje na PC i konsole dziewiątej generacji (PS5, Xbox Series X i S) na całkowicie przeprojektowanym silniku 4A Games. Sprzedaż Metro Exodus do początku 2023 roku przekroczyła 6 milionów egzemplarzy.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz