Znawca pokazał grafikę koncepcyjną anulowanej wersji Resident Evil 7 – z Leonem i wodnymi potworami

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Insider AestheticGamer (aka Dusk Golem) odkrył na blogu ukraińskiego artysty koncepcyjnego Siergieja Kalinina ilustracje do anulowanej wersji pierwszoosobowego horroru Resident Evil 7 – tzw. Resident Evil 6.5.

Kalinin pracował głównie z Ubisoftem (patrz obrazek poniżej), ale brał też udział w tworzeniu wszystkich głównych Resident Evil, począwszy od czwartego. Artysta znalazł nawet grafikę koncepcyjną anulowanego Resident Evil 3.5.

Pierwsza z dwóch ilustracji Kalinina do Resident Evil 6.5, która miała opowiadać o Leonie i Sherry i bawić się jak RE 6, przedstawia bohatera w fikcyjnym europejskim mieście częściowo inspirowanym Wenecją.

Druga grafika koncepcyjna (załączona poniżej) również pokazuje Leona, ale z kąta kamery, który naśladuje kamerę naramienną. Na obrazku bohater walczy z wodnym potworem, którego pokonanie wymagało specjalnej broni.

Według AestheticGamer, Resident Evil 6.5 zawierał również inspirowany Telltale system podejmowania decyzji z dylatacją czasu. W latach 2012-2013 Capcom miał nawet przygotowywać wersję demonstracyjną projektu przez 30-60 minut.

W rezultacie firma Capcom porzuciła pomysły Resident Evil 6.5 i prace nad Resident Evil 7 przeniosły się w stronę Resident Evil 7, w którym zakochali się gracze: z widokiem z pierwszej osoby, Ethan Winters i rodzina Baker (wczesna grafika koncepcyjna ich domu to dołączony poniżej).

Resident Evil 7 zadebiutowało w styczniu 2017 roku na PC (Steam), PS4 i Xbox One, a w czerwcu 2022 roku trafiło na PS5, Xbox Series X i S. Do końca grudnia 2022 roku gra sprzedała się w 11,7 mln egzemplarzy.

Źródła:

Świergot Blogger

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz