Zaktualizowany Telegram ma projektanta awatarów, wyszukiwanie emotikonów według kategorii, automatyczne tłumaczenie i roczną subskrypcję

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Zaktualizowany Telegram ma projektanta awatarów, wyszukiwanie emotikonów według kategorii, automatyczne tłumaczenie i roczną subskrypcję

Zespół komunikatora Telegram opowiedział o tym, co pojawiło się wraz z lutową aktualizacją aplikacji: projektant awatarów, wygodne wyszukiwanie emotikonów według kategorii, tłumaczenie wiadomości, statystyki korzystania z sieci i zaawansowane zarządzanie plikami multimedialnymi, przełączanie do czatów i kanałów w interfejsie bota, obsługa Apple i Google ID, a także nowe zestawy emotikonów i nowe interaktywne emotikony.

Możesz teraz nie tylko przesłać obraz do profilu, czatu lub kanału, ale także stworzyć go samodzielnie w konstruktorze awatarów — jako źródło wystarczy dowolna naklejka lub emoji. Jednocześnie animowane emotikony w kreatorze awatarów są dostępne dla wszystkich użytkowników, w tym dla tych, którzy nie subskrybują Telegram Premium.

Abonenci Premium mogą włączyć automatyczne tłumaczenie wiadomości na czatach i kanałach z innych języków, dla których znajduje się przycisk „Tłumacz” u góry ekranu. Dla wszystkich innych tłumaczenie jest dostępne tylko dla pojedynczych wiadomości – musisz wybrać żądaną wiadomość i kliknąć przycisk „Tłumacz”.

Telegram ma już w swoim arsenale ponad milion emotikonów i naklejek, więc znalezienie odpowiedniego może zająć dużo czasu. Dlatego twórcy platformy dodali wyszukiwanie kategorii w panelach naklejek i emoji, a także w menu reakcji. Żądane emotikony można również wyświetlić przed ich wysłaniem – funkcja jest dostępna po długim naciśnięciu.

Oprócz statystyk wykorzystania pamięci wprowadzonych w ostatniej aktualizacji, dodano statystyki wykorzystania sieci: podsumowanie ogólne, Wi-Fi, sieci komórkowe i roaming – wszystko przedstawione w formie wizualnego wykresu kołowego. Rozbudowane opcje zarządzania plikami multimedialnymi – możesz wybrać typy czatów, pliki multimedialne, z których będą automatycznie dodawane do galerii, możesz także ustawić rozmiary i typy plików oraz dodać wyjątki dla poszczególnych czatów.

Pliki na urządzeniu można w każdej chwili bezpiecznie usunąć, przypomina administracja komunikatora – wszystkie dane przechowywane są w chmurze. A administratorzy grup mogą teraz decydować, jakie media ich członkowie mogą publikować, a których nie, a nawet wyłączyć możliwość komunikowania się w formacie tekstowym i na przykład wymieniać tylko wiadomości głosowe.

Subskrypcję Telegram Premium można teraz uzyskać z rabatem do 40%, a czasem nawet więcej – w tym celu należy ją wystawić z rocznym wyprzedzeniem. Twórcy botów mogą dodawać przyciski do swojego interfejsu, aby wybierać kanały i czaty zgodnie z określonymi kryteriami. A teraz możesz zalogować się do Telegrama za pomocą Apple i Google ID – nie musisz w tym celu wpisywać kodu z SMS-a, ale nadal musisz wprowadzić hasło do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Na koniec artyści z zespołu komunikatorów dodali do zestawu 10 nowych zestawów emotikonów, a także kilka zwykłych interaktywnych emotikonów – kliknięcie tego uruchamia pełnoekranową animację, którą obaj rozmówcy widzą w tym samym czasie. Te emotikony są również dostępne jako reakcje.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz