Wydawca PUBG przedstawia Ptaka, który pije łzy Deweloper RPG Studio na czele z dyrektorem Far Cry 5

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

GamesIndustry.biz donosi, że południowokoreański wydawca Krafton (PUBG, The Callisto Protocol) założył własne studio tworzenia gier w kanadyjskim mieście Montreal pod nieskomplikowaną nazwą Krafton Montreal.

Były reżyser Far Cry 4 i Far Cry 5, Patrik Methe, stoi u steru Krafton Montreal, a wraz z nim do studia dołączyło kilku innych absolwentów Ubisoft, w tym:

producent Benoit Frappier – pracował przy Rainbow Six, Far Cry i Watch Dogs; dyrektor techniczny Martin Paradis – pracował przy różnych Assassin’s Creed i Prince of Persia, a do niedawna – Gotham Knights; reżyser gry Frédéric Duroc – był zaangażowany w tworzenie Far Cry, Rainbow Six, Prince of Persia i King Kong Petera Jacksona.

Według Meti, Krafton zwrócił się do niego z propozycją współpracy w czerwcu 2022 roku, a w październiku rozpoczął pracę. Obecnie Krafton Montreal zatrudnia 12 pracowników, ale planuje zwiększyć ich liczbę do 150 do 2026 roku.

Debiutancki projekt Krafton Montreal będzie fabularnym RPG dla jednego gracza, opartym na powieściach Koreańskiego pisarza Lee Yeongdo The Bird That Drinks Tears, ogłoszonych latem 2021 roku. Gra znana jest pod kryptonimem Project Windless.

„Kiedy zaczynałem [negocjować z Kraftonem], nie byłem zaznajomiony z franczyzą, ale przeczytałem powieści i byłem zdumiony: „Co za wyjątkowy wszechświat. Nigdzie nie widziałem czegoś takiego”. Możliwość ożywienia tego nowego fantastycznego świata to spełnienie marzeń” — wspomina Meti.

Jedna z grafik koncepcyjnych Projektu Bezwietrznie

Studio Project Windless ma już swoją stronę internetową, na której Krafton zamieścił grafikę koncepcyjną gry oraz zwiastun koncepcyjny Unreal Engine 5 (załączony powyżej). W ogłoszeniu projekt nosił nazwę „Koreański Wiedźmin”.

Powieści Ptak, który pije łzy zostały wydane w 2003 roku i są osadzone w fantastycznej krainie Cyboren, gdzie współistnieją ludzie, lekony (humanoidalne ptaki), tokkebi (czerwone gobliny) i nagi (jaszczurki).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz