Wydano oprogramowanie układowe konsoli Xbox, które domyślnie włącza tryb oszczędzania energii dla każdej konsoli

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W tym tygodniu Microsoft wydał kolejną aktualizację oprogramowania układowego dla konsol do gier Xbox Series X, Series S i Xbox One. Najbardziej zauważalną zmianą była szeroko nagłośniona zmiana planów zasilania urządzeń w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego z lutego sprawia, że ​​każda konsola Xbox jest domyślnie energooszczędna, co jest częścią wysiłków Microsoftu zmierzających do zmniejszenia ogólnego śladu węglowego. Użytkownicy konsoli będą mogli wybrać najbardziej odpowiedni tryb zużycia energii. Jeśli konsola może odbierać dane o intensywności emisji dwutlenku węgla w regionie jej użytkowania, wówczas instalacja aktualizacji zostanie odpowiednio zaplanowana, gdy obciążenie sieci będzie dalekie od limitów. Według Microsoftu każde dwie konsole Xbox przełączone w tryb oszczędzania energii w ciągu roku zmniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery o wielkości porównywalne z tym, co jedno drzewo mogłoby usunąć w ciągu dekady.

Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy będą mogli również ukryć obraz gry podczas korzystania z uproszczonego tła ekranu głównego. Do menu ustawień personalizacji dodano odpowiednią opcję, umożliwiającą łatwe włączenie uproszczonego tła. Ponadto użytkownicy Xbox będą mogli używać aplikacji Google Home jako pilota do interakcji z konsolą. Twórcy dodali także możliwość łatwego powrotu do gry w trybie drużynowym. Użytkownicy mogą przeglądać listy ostatnich drużyn, edytować je i wysyłać zaproszenia do członków, aby kontynuować wspólną grę.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz