Wydano Geekbench 6, który może porównać wydajność wszystkiego w nowoczesnych zadaniach

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Primate Labs wydało Geekbench 6 dla systemów Windows, Linux, macOS i Android, które lepiej uwzględnia sposób, w jaki ludzie korzystają z komputerów i smartfonów w prawdziwym życiu. Nowa wersja będzie w stanie ocenić, w jaki sposób APU z potężnymi i energooszczędnymi rdzeniami rozkładają obciążenia. Ponadto nowy Geekbench „lepiej pokazuje zalety konkretnego GPU” w zadaniach AI.

„Nowe ramy i warstwy abstrakcji dla naszego testu porównawczego oznaczają również dokładniejsze porównanie tych pomiarów między różnymi platformami w różnych typach urządzeń i środowiskach, z obsługą większej liczby instrukcji przyspieszających uczenie maszynowe, a także bardziej spójną wydajność GPU na różnych platformach” — czytamy w prasie. powiedział. Wydanie Primate Labs.

Aktualizacje wpłynęły zarówno na test procesora, jak i test obliczeniowy GPU. W testach wydajności procesora wielordzeniowego zaktualizowany Geekbench 6 będzie w stanie oszacować, w jaki sposób rdzenie rozdzielają zadania w „rzeczywistych przykładach obciążenia”. Wcześniej Geekbench po prostu podsumowywał wydajność wszystkich rdzeni. Nowy bazowy wynik testu jednowątkowego wynoszący 2500 punktów jest teraz oparty na wydajności procesora Intel Core i7-12700.

Nowy Geekbench będzie zawierał wiele nowych testów porównawczych:

Rozmycie tła jak podczas wideokonferencji Filtry zdjęć podobne do tych używanych w nowoczesnych aplikacjach społecznościowych Wykrywanie obiektów dla obciążeń AI Biblioteka zdjęć do importowania i semantycznego oznaczania zdjęć i metadanych Przetwarzanie tekstu do parsowania i transformacji w środowisku programistycznym Python (dostosowane do rzeczywistych przypadków deweloperskich)

Zaktualizowano również testy porównawcze GPU w zadaniach związanych ze śledzeniem promieni, wykrywaniem horyzontu i nawigacją. Pomiary szybkości ładowania strony internetowej, przetwarzanie obrazu HDR, import plików zdjęć, renderowanie PDF i inne testy pozostają niezmienione. Ale obciążenia stały się bardziej intensywne, co wymaga dłuższych czasów wykonania.

Zmieniła się również polityka sprzedaży – licencje jednostanowiskowe odeszły w przeszłość, teraz korzystanie niekomercyjne stało się darmowe. Koszt zaawansowanej komercyjnej wersji Pro pozostanie na poziomie 99 USD. Do Geekbench 6 Pro dodano więcej funkcji, w tym wersję przenośną, wyjście offline i automatyzację uruchamiania z wiersza poleceń. Przez następne dwa tygodnie Primate Labs będzie sprzedawać wersję Pro z 20% rabatem (79 USD). Licencji z poprzednich wersji Geekbench Pro nie można przenosić, więc trzeba będzie ponownie kupić program.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz