World of Goo 2 ominie Steam – data premiery i nowy gameplay

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Do niedawna World of Goo 2 jako taki nie istniał, a podczas ostatniej lutowej prezentacji Nintendo Direct: Partner Showcase fizyczna łamigłówka otrzymała nie tylko listę platform docelowych, ale także datę premiery.

Przypomnijmy, że World of Goo 2 zostało zaprezentowane w grudniu ubiegłego roku podczas przedpremierowej gali The Game Awards 2023. Gra była wówczas „głęboko rozwijana” i przewidywano, że jej premiera nastąpi w 2024 roku.

Jak się okazało, World of Goo 2 trafi do sprzedaży 23 maja tego roku na PC i Nintendo Switch. Podczas Nintendo Direct: Partner Showcase ogłoszeniu towarzyszyło krótkie demo rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że pecetową wersję World of Goo 2 będzie można kupić jedynie w dwóch miejscach: na oficjalnej stronie gry (dla systemów Windows, Mac i Linux), a także w sklepie Epic Games Store (dla systemów Windows i Mac ).

„Nie widzisz na liście swojej ulubionej platformy? Nie martw się. Wyrzuć inne platformy do kosza i kup grę na jednej z powyższych! — niezadowolonym doradzali deweloperzy z 2D BOY i Tomorrow Corporation.

Podobnie jak pierwsza gra, World of Goo 2 pozwoli ci budować mosty, wznosić wieże, kształtować krajobraz i napędzać latające samochody za pomocą żywych płynnych stworzeń w pięknym, niebezpiecznym i zmiennym świecie.

Kontynuacja zapowiada imitację prawdziwego śluzu (będzie rozciągał i rozpraszał plamy), nowe rodzaje kulek o unikalnych właściwościach oraz lokalną kooperację dla czterech osób (tylko w wersji na Switcha). Nie zadeklarowano obsługi języka rosyjskiego.

Źródła:

Korporacja Jutro Youtube Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Zapowiedziano Shin Megami Tensei V: Vengeance z nową zawartością i licznymi ulepszeniami – w tym dla Steam i w języku rosyjskim Devolver zapowiedział taktyczną strzelankę logiczną Children of the Sun, w której musisz stać się kulą – wersja demonstracyjna dostępna jest na Steamie „Żadna zapowiedź gry nie sprawiła mi tyle radości”: pierwszy zwiastun World of Goo 2 zachwycił fanów „Największe poświęcenie ze wszystkich”: Hollow Knight: fani Silksong grożą usunięciem własnego forum w nadziei, że przyciągną uwagę programistów Deep Silver pochwalił się sprzedażą Metro Exodus i zasugerował, kiedy spodziewać się nowej części Crystal Dynamics ujawniło nowy projekt Lary Croft – wygląda na to, jak będzie wyglądał Tomb Raider w kolejnym Tomb Raider

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz