Windows 11 22H2 powoduje problemy z wydajnością gier z kartami graficznymi NVIDIA

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Doniesiono, że Windows 11 22H2 może spowodować znaczne pogorszenie wydajności w grach na komputerach z akceleratorami graficznymi NVIDIA. Problem wyraża się w zawieszaniu się obrazu w aplikacjach do gier, zacinaniu się dźwięku i zniekształcaniu obrazu.

Źródło obrazu: piszczący komputer

„Doświadczam szalonego przycinania w grach. Wykorzystanie procesora w grach znacznie spadło, w niektórych przypadkach z 80% do 5%. Właśnie wróciłem od najnowszej aktualizacji, a moje wrażenia z gry znacznie się poprawiły ”- napisał jeden z członków społeczności Reddit. Podobne komunikaty pojawiły się nie tylko na Reddicie, ale także w innych sieciach społecznościowych, a także na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

Według raportów użytkowników na stronie pomocy technicznej Microsoft, wielu z nich doświadczyło znacznego spadku wykorzystania procesora w grach po zainstalowaniu systemu Windows 11 22H2. Najczęściej obciążenie procesora spada do 5%, co prowadzi do spadku wydajności w grach.

NVIDIA podobno bada ten problem, ale nie zostało jeszcze ogłoszone. W tej chwili jedynym rozwiązaniem problemu jest wycofanie aktualizacji i powrót do korzystania z poprzedniej wersji systemu operacyjnego. Oficjalni przedstawiciele Microsoftu jeszcze nie skomentowali tej kwestii.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz