Wideo: 14 minut rozgrywki w stylu retro-horroru Echoes of the Living inspirowanej klasycznymi częściami Resident Evil

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Deweloperzy z niezależnego studia MoonGlint opublikowali na oficjalnym kanale YouTube wydawnictwa IGN gameplay z Echoes of the Living, czyli mrocznego horroru inspirowanego klasykami gatunku z końca ubiegłego wieku.

Echoes of the Living to horror z elementami survivalu, który zarówno wyglądem, jak i strukturą przypomina pierwszego numerowanego Resident Evil i nie tylko. Dostępne są wszystkie rozpoznawalne atrybuty projektów z tamtych czasów: stałe kąty kamery, ograniczony ekwipunek, rozwiązywanie skomplikowanych zagadek, system zapisywania ze specjalnymi pokojami i obiektami.

Twórcy Echoes of the Living postanowili nie ograniczać się tylko do cytowania klasyków, dlatego w grze znalazło się również miejsce na nowoczesne zdobycze projektowe i sztuczki. Na przykład będziemy mogli ulepszać broń i wyposażenie bohatera zgodnie z pożądanym stylem podań.

Akcja Echoes of the Living rozgrywa się w cichym, małym miasteczku położonym w północnej Europie. Złowieszcza mgła, która spowijała to miejsce, zamieniła żywych ludzi w zombie, a dwójka bohaterów będzie musiała to rozgryźć – Liam i Laurel utknęli w „piekle na ziemi”, w które zamieniło się miasto. Muszą współpracować, aby zrozumieć przyczyny trwającego horroru i wydostać się z miasta żywi.

Premiera horroru Echoes of the Living zaplanowana jest na czwarty kwartał 2023 roku na PC (Steam, dostępne demo).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz