WhatsApp umożliwi Ci korzystanie z dwóch kont na jednym urządzeniu jednocześnie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Dyrektor generalny Meta✴, Mark Zuckerberg, ogłosił rychłe udostępnienie funkcji umożliwiającej przełączanie między dwoma kontami WhatsApp na jednym urządzeniu. Ta innowacja może być istotna dla tych, którzy korzystają z różnych kont do korespondencji służbowej i osobistej. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników smartfonów z Androidem w nadchodzących tygodniach.

Wcześniej, aby móc korzystać z dwóch kont, użytkownik musiał albo stale wylogowywać się z jednego konta i logować na drugie, albo korzystać z dodatkowego urządzenia. Teraz proces ten zostanie znacznie uproszczony.

Aby skorzystać z drugiego konta należy przejść weryfikację i otrzymać jednorazowe hasło SMS-em. Po tym komunikator będzie nadal współpracował z obydwoma kontami bez konieczności posiadania drugiego urządzenia lub karty SIM, potwierdziła przedstawicielka WhatsApp Ellie Heatrick.

Ta innowacja jest częścią strategii Meta✴ mającej na celu poprawę dostępu do kont WhatsApp z różnych urządzeń. W 2021 roku została uruchomiona funkcja umożliwiająca korzystanie z konta na tabletach, przeglądarkach i komputerach z systemem Android. Niedawno rozszerzono funkcjonalność WhatsApp o możliwość korzystania z konta na dodatkowych smartfonach, co zniosło ograniczenie korzystania z konta tylko na jednym telefonie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz