WhatsApp nauczy się tłumaczyć wiadomości głosowe na tekst

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Według źródeł internetowych popularny komunikator WhatsApp wkrótce będzie miał funkcję umożliwiającą tłumaczenie wiadomości głosowych na tekst. W tej chwili wzmianki o tej funkcji znaleziono w wersji beta WhatsApp 23.3.0.73 na urządzenia z systemem iOS.

Zamiar wdrożenia obsługi tłumaczenia wiadomości głosowych na tekst przez programistów WhatsApp został zgłoszony w 2021 roku. Jednak później okazało się, że rozwój tego narzędzia został wstrzymany z nieznanych przyczyn. Wygląda na to, że prace nad tą funkcją zostały wznowione, ponieważ ponownie wspomniano o niej w wersji beta aplikacji na iOS.

Entuzjastom udało się znaleźć okienko w interfejsie aplikacji, które wyjaśnia, kiedy funkcja tłumaczenia głosu na tekst jest niedostępna. Na przykład aplikacja nie może tego zrobić, jeśli nie rozpoznaje słów lub jeśli brakuje wymaganego pakietu językowego. Tłumaczenie głosu na tekst odbywa się lokalnie na urządzeniu użytkownika dzięki pakietom językowym, które można pobrać osobno. Należy zauważyć, że podczas przetwarzania dane nie są przesyłane na serwery stron trzecich, więc poufność informacji o użytkowniku nie jest naruszana.

Możliwość transkrypcji wiadomości głosowych na tekst jest w fazie rozwoju, więc trudno powiedzieć, kiedy może stać się publicznie dostępna. Stanie się tak zapewne po tym, jak twórcy przekonają się o wydajności tego narzędzia. Przedstawiciele WhatsApp nie złożyli oficjalnych oświadczeń na temat tej funkcji.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz