Western Digital wprowadza na rynek zewnętrzne dyski twarde o pojemności 22 TB i 44 TB – do 1500 USD

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Western Digital poinformował o rozpoczęciu sprzedaży nowych zewnętrznych dysków twardych z serii My Book i My Book Duo o pojemności odpowiednio 22 i 44 TB. To najbardziej pojemne konsumenckie urządzenia tej klasy w swojej ofercie – poinformował producent.

Dyski adresowane są do tych, którym bardziej niż szybkości zależy cena za gigabajt. Do tej pory linia dysków zewnętrznych My Book Duo firmy WD obejmowała modele o pojemności od 16 TB do 36 TB. Nowa wersja 44 TB, oprócz pary tradycyjnych portów USB-A, po raz pierwszy otrzymała dodatkowe złącze USB-C z obsługą prędkości do 5 Gb/s. W dołączonym oprogramowaniu możesz wybrać sposób pracy dysku: w trybie dwóch niezależnych dysków lub w macierzy RAID 0 jako pojedyncza przestrzeń. Obsługuje również RAID 1 z kopią zapasową danych. Wymiary dysku WD My Book Duo to 160 x 100 x 180 mm.

Z kolei WD My Book to dysk z jednym dyskiem twardym. Ma tylko interfejsy USB 3.2 Gen1 (5 Gb/s). Wymiary to 139,3 × 49 × 170,6 mm.

Firma przypomniała, że ​​przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ma dziesięć urządzeń mobilnych – generują one ponad 20 TB danych rocznie, a wolumen ten stale rośnie. Niektórzy użytkownicy polegają na pamięci masowej w chmurze, podczas gdy inni wolą korzystać z pamięci lokalnej. Nowe pozycje skupiają się na tych ostatnich.

Nowy dysk WD My Book Duo jest przeznaczony dla platform Windows 10 i nowszych oraz macOS 11 i nowszych (jeśli masz sterownik NTFS, formatowanie nie jest wymagane). Sugerowana cena detaliczna zewnętrznego dysku twardego WD My Book o pojemności 22 TB wynosi 599,99 USD, a dysku twardego WD My Book Duo o pojemności 44 TB – 1499,99 USD.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz