W Fallouta można teraz grać na systemach iOS i Android — kompilacja dla fanów edycji społecznościowej dostępna na PC i smartfony

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W Fallouta można teraz grać na systemach iOS i Android — kompilacja dla fanów edycji społecznościowej dostępna na PC i smartfony

Deweloper Alexander Balatov wydał specjalną wersję Fallouta o nazwie Fallout Community Edition. To zremasterowana wersja gry, która działa zarówno na PC, jak i na platformach mobilnych – po raz pierwszy bez emulatora. Ze względu na swój otwarty kod źródłowy potencjalnie obsługuje modyfikacje.

Balatov opublikował kompilację na Githubie i zauważył, że wymaga ona najnowszej wersji Fallouta z GOG lub Steam. Na jego podstawie powstaje Community Edition. Zespół obsługuje systemy Windows, Linux i macOS.

Ponadto Fallout Community Edition można zbudować na Androida i iOS. Warto jednak wziąć pod uwagę, że gra została zaprojektowana z myślą o sterowaniu myszką. Posiada wiele elementów wymagających precyzyjnego pozycjonowania kursora, co nie jest możliwe przy pomocy palców. Dlatego w Fallout Community Edition grając na urządzeniu mobilnym, użytkownik będzie poruszał kursorem palcami, a nie bezpośrednio postacią. Deweloper zauważył, że chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać złą decyzją, sterowanie jest w rzeczywistości bardzo wygodne – można grać tylko kciukiem.

Alexander planuje wprowadzić do Fallouta pewne elementy Fallouta 2, które pozytywnie wpłyną na rozgrywkę. Ponadto obecnie pracuje nad aktualizacją gry do wersji 1.2 (marzec 1998), która przynajmniej zawiera obsługę wielu języków.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz