VTB przetestuje operacje z cyfrowym rublem wśród swoich pracowników

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Okazało się, że VTB Bank planuje przetestować transakcje z cyfrowym rublem wśród pracowników instytucji kredytowej w ciągu roku. Pisze o tym agencja informacyjna TASS, powołując się na wypowiedź Anatolija Pieczatnikowa, wiceprezesa i prezesa zarządu VTB.

„VTB wyprzedza harmonogram, aby uruchomić cyfrowy rubel. Przetestowaliśmy operacje z cyfrowymi rublami oraz zakup cyfrowych aktywów finansowych za cyfrowe ruble. W tym roku przygotowujemy się do testowania operacji z Friends & Family, czyli z pracownikami naszego banku, to ci, którzy w praktyce zaczną płacić cyfrowym rublem” – cytuje źródło Pieczatnikowa.

Powiedział też, że klienci banku będą mogli zacząć wymieniać ruble bezgotówkowe na cyfrowe już w przyszłym roku. Zaznacza się, że technologia zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, będzie zrozumiała i nie będzie wymagała od użytkowników przechodzenia specjalnego szkolenia.

Przypomnijmy, że wcześniej szefowa Banku Rosji Elwira Nabiullina oświadczyła, że ​​odpowiednie zmiany w przepisach, które są niezbędne do rozpoczęcia testowania cyfrowego rubla na rzeczywistych klientach, zostały już przygotowane i wkrótce zostaną rozpatrzone przez Dumę Państwową. Bank Rosji ogłosił również zamiar rozpoczęcia testowania cyfrowego rubla na rzeczywistych klientach w kwietniu 2023 r. Oczekuje się, że uruchomienie wymiany cyfrowego rubla na obcą walutę oraz otwarcie portfeli dla nierezydentów nastąpi w przyszłym roku.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz