Twitter przestanie wymuszać generowany przez algorytm kanał w swoich aplikacjach na Androida i iOS

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Na początku roku Twitter zaktualizował swoje aplikacje mobilne, dzieląc stronę główną na zakładki „Dla Ciebie” i „Obserwowani”. Jednocześnie domyślnie zaczęto wyświetlać posty w sekcji „Dla Ciebie”, w których treść jest wybierana za pomocą algorytmów sieci społecznościowych. Teraz programiści wydali aktualizację, która zmieni tę innowację, która nie wszystkim użytkownikom się podobała.

Wraz z aktualizacją aplikacji Twittera na Androida i iOS zmieni się domyślny mechanizm publikowania. Przy następnym uruchomieniu aplikacji automatycznie otworzy się zakładka, którą użytkownik ostatnio przeglądał. Oznacza to, że jeśli użytkownik zamknie aplikację podczas przeglądania zakładki Subskrypcje, to zostanie ona uruchomiona automatycznie podczas następnej sesji. Dla przypomnienia w zakładce „Subskrypcje” wyświetlane są treści publikowane przez subskrybentów, w porządku chronologicznym.

W poprzednich wersjach aplikacji mobilnych Twittera istniał dedykowany przycisk, który pozwalał użytkownikom przełączać tryby wyświetlania treści z chronologicznego na algorytmiczny i odwrotnie. Twitter nie zamierza jednak rezygnować z interfejsu z dwiema zakładkami i nie można określić, której opcji wyświetlania treści ma używać domyślnie. Należy również zauważyć, że użytkownicy platformy będą musieli korzystać z oficjalnych aplikacji Twittera, ponieważ nie tak dawno firma zamknęła bezpłatny dostęp do interfejsu API sieci społecznościowej dla zewnętrznych programistów.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz