Twitter pozwał za niepłacenie konsultantom, którzy pomogli firmie w sprawie przeciwko Muskowi

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Grupa analityczna z siedzibą w Bostonie pozwała Twittera w czwartek za odmowę zapłaty za usługi świadczone prawnikom platformy mediów społecznościowych w zeszłym roku w pozwie dotyczącym egzekwowania przejęcia Twittera przez Elona Muska.

Zgodnie z pozwem Analysis Group, jej konsultanci spędzili tysiące godzin przygotowując biegłych do złożenia zeznań w sądzie urzędników w Delaware na poparcie argumentów prawnych Twittera, analizując dokumenty i udzielając prawnikom porad ekonomicznych.

Podobny pozew został złożony w zeszłym miesiącu przez innego konsultanta prawnego z Bostonu, twierdząc, że Twitter odmówił zapłacenia około 2 milionów dolarów za usługi, które połączył z firmą w sprawie sądowej w Delaware.

Od czasu zakupu sieci społecznościowej przez Muska firma nie jest w stanie opłacić czynszu za swoją siedzibę w San Francisco i biura w Londynie. Kilku kontrahentów pozwało firmę za nieodpłatne usługi. Musk w liście do pracowników Twittera powiedział, że grozi mu bankructwo, powołując się na „znaczący spadek” przychodów, ponieważ niektórzy reklamodawcy opuścili platformę. W ramach reorganizacji Twitter odnotował znaczną redukcję zatrudnienia.

Grupa analityczna podała, że ​​wcześniej Twitter płacił miesięczne faktury za pracę wykonaną w terminie, od momentu podpisania umowy w lipcu do końca września. Jednak kiedy 4 listopada Analysis Group wystawiła końcową fakturę na 2 186 876,47 USD, Twitter nie odpowiedział na nią. Prawnik Analysis Group wykonał kilka połączeń na Twitterze, począwszy od 22 listopada 2022 r., w celu zbadania przyczyn niepłacenia rachunku, który zaczął naliczać odsetki 19 grudnia. Jednak od tego czasu Twitter nigdy nie odpowiadał na telefony od przedstawicieli firmy.

„Twitter regularnie nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań umownych w zakresie płacenia swoim dostawcom usług”, zgodnie z pozwem przygotowanym przez prawników Analysis Group.

Musk sfinalizował transakcję zakupu Twittera 28 października, po czym strony wycofały pozew.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz