Trochę wcześnie: Atos traci 18-letni kontrakt o wartości 1,5 miliarda funtów zaledwie dwa lata po uruchomieniu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Brytyjski fundusz emerytalny National Employment Savings Trust (Nest) przed terminem zakończył umowę o wartości do 1,5 miliarda funtów z francuskim dostawcą usług IT Atos, donosi The Register. Umowa na dostawę przez francuską firmę oprogramowania, komponentów sieciowych i infrastruktury IT dla Nest została rozwiązana po dwóch latach od jej podpisania, mimo że została zaprojektowana na 10 lat z możliwością przedłużenia o 5 lat. Na okres przejściowy przeznaczono kolejne 3 lata.

The Register skontaktował się z Nest i Atos z powodu wcześniejszego rozwiązania umowy, ale obie organizacje odmówiły komentarza. Fundusz emerytalny dokonał kilku „zmian konstrukcyjnych” w ostatniej chwili, jak podają źródła The Register. Kiedy jednak Atos ogłosił konieczność wydłużenia czasu dostawy produktu z tego powodu, fundusz emerytalny ogłosił rozwiązanie umowy.

Atos miał dwa lata na zaprojektowanie i zbudowanie przyszłej platformy cyfrowej potrzebnej do wdrożenia strategii Nest, aby współpracować z istniejącymi usługami TCS (poprzedniego wykonawcy Nest), z płynnym przejściem na platformę Atos planowanym na pierwszą połowę 2023 roku. Jednak Nestowi coś się nie spodobało w koncepcji zaproponowanej przez Atosa i zażądał wprowadzenia zmian bez zmiany terminu przejścia na platformę. W rezultacie, według The Register, Nest będzie nadal współpracować z TCS, podczas gdy ponownie rozważa swoje plany dotyczące cyfryzacji.

Nest powiedział, że ustalenie, jakiego wsparcia będzie potrzebować, zajmie trochę czasu, zauważając, że fundusz będzie nadal działał jak zwykle. Rejestr wyliczył, że rozwiązanie umowy może spowodować utratę 1000 miejsc pracy w firmie Atos w Wielkiej Brytanii i Indiach. Program emerytalny Nest został uruchomiony w 2010 roku w ramach wdrażania reformy emerytalnej rządu Wielkiej Brytanii. Z jej usług korzysta ponad 870 tysięcy pracodawców i ponad 9,8 miliona uczestników programów w całej Wielkiej Brytanii.

Powiązane materiały:

Atos przedstawia serwery BullSequana SH i EX oraz platformy EXR i EXD Edge obsługiwane przez Sapphire Rapids AWS i Atos pomagają klientom przenosić obciążenia do chmury i przyspieszać cyfrową transformację Atos i IQM połączą technologie kwantowe i superkomputerowe Rosatom myśli o zakupie rosyjskiego producenta systemów pamięci masowej i serwerów Kraftway Firma System Electric zaprezentowała klimatyzatory precyzyjne CoolRoom i CoolRow do centrów danych

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz