Po uruchomieniu funkcji Stories dla abonentów Telegram Premium możliwość publikowania „historiów” stała się dostępna dla wszystkich kanałów. „Nadszedł ten dzień. Możesz teraz publikować historie na kanałach Telegramu!” – powiedział Pavel Durov na swoim kanale Telegram. Wcześniej powiedział, że wielu użytkowników zgłaszało prośby dotyczące uruchomienia Stories.
Funkcja Stories pojawiła się w poprzedniej aktualizacji Telegramu, poświęconej 10-leciu komunikatora. Następnie stał się dostępny dla właścicieli abonentów Telegram Premium. Wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji „historie” będą mogły być publikowane na wszystkich kanałach, ale prawo do tego mogą uzyskać abonenci Telegram Premium, którzy raz dziennie będą mogli oddać głos na swój ulubiony kanał.
Im więcej głosów na kanał, tym wyższy jest jego poziom, a z każdym nowym poziomem kanał zyskuje możliwość publikowania codziennie jednej dodatkowej „historii”.
Głosy można zbierać za pomocą specjalnych linków, takich jak t.me/durov?boost. Link do głosowania na kanał, a także informacja o tym, ile głosów pozostało do następnego poziomu, wskazane są w ustawieniach kanału pod ścieżką „Więcej” > „Statystyki” > „Głosy”.
Do „historii” możesz dodać naklejki emoji, które będą wyświetlać liczbę użytkowników, którzy wybrali tę reakcję. Użytkownik będzie mógł dodać jedną naklejkę reakcji do „historii”, a właściciel subskrypcji Telegram Premium będzie mógł dodać maksymalnie pięć i będzie mógł dodać własne emoji.
Również w „historii” możesz teraz załadować plik audio z pamięci urządzenia, wybierając żądany fragment. Jednocześnie w relacjach wideo możesz opuścić oryginalny utwór i wybrać w dowolnym momencie rozpoczęcie nowego.
Ponadto komunikator zaktualizował interfejs do samozniszczenia plików multimedialnych i dodał funkcję jednorazowego przeglądania. Użytkownik może wybrać okres, przez jaki plik multimedialny będzie dostępny – od jednorazowego wyświetlenia do 30 sekund.
Poinformowano również, że gdy nowy użytkownik zaloguje się na konto użytkownika z innego urządzenia, powiadomienia będą teraz pojawiać się nad listą czatów. Jeżeli logowanie odbywa się przez inną osobę, użytkownik może wybrać opcję „Nie, to nie ja!”, aby zablokować mu dostęp.