Tak wiele czujników: Sony pokazało wnętrze gogli PS VR2 VR i kontrolerów Sense

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma Sony opublikowała dwa nowe filmy, w których opowiedziała o elektronice nowych gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2 oraz dołączonych do zestawu kontrolerach Sense.

Każdy kontroler Sense wykorzystuje 14 czujników podczerwieni jako część struktury pierścienia, a trzy dodatkowe są zainstalowane w innym miejscu. Czujniki są odczytywane przez kamery gogli PlayStation VR2 w celu obliczania ruchów użytkownika. Każdy kontroler ma wewnątrz silnik wibracyjny. Demontażem urządzenia zajął się twórca kontrolera do gier DualSense, Takeshi Igarashi.

Każdy kontroler Sense ma pięć pojemnościowych czujników dotykowych. Znajdują się one w adaptacyjnych spustach kontrolera, przycisku bocznym, przycisku akcji, a także jako część drążków analogowych. Kontrolery zmontowane są w obudowie wykonanej z materiału przepuszczającego promieniowanie podczerwone i posiadającej powłokę z fakturą, taką jak same konsole do gier PlayStation 5 – w postaci małych ikonek „krzyżyk”, „kwadrat”, „kółko” i „ trójkąt”.

Cała główna elektronika gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2 znajduje się z przodu kasku. Na przykład funkcja śledzenia ruchu gałek ocznych zestawu słuchawkowego polega na tym, że każda soczewka jest wyposażona w diodę LED na podczerwień i kamerę na podczerwień, która odbiera światło z diody LED i współpracują ze sobą, śledząc ruchy oczu użytkownika.

PlayStation VR2 to bardzo złożone urządzenie z wieloma małymi częściami i mikroukładami. Twórcy nowego kasku starali się zminimalizować jego wagę i uczynić go jak najbardziej kompaktowym. Według Takamasy Araki, szefa zespołu deweloperskiego PlayStation VR2, inżynierom udało się uzyskać dobrze wyważone i symetryczne rozmieszczenie wewnętrznych elementów gogli, a także znacząco poprawić system chłodzenia kasku.

Źródła:

Krawędź Youtube

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz