Svyaznoy zamierza wszcząć postępowanie upadłościowe – firma ma wielomiliardowe długi

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Set Svyaznoy LLC zamierza wystąpić do moskiewskiego sądu arbitrażowego z ogłoszeniem własnej upadłości, donosi Interfax. Największymi wierzycielami detalisty są Sovcombank, Alfa-Bank, Merlion LLC, RB Factoring LLC i Vimpelcom. Sovcombank ogłosił już zamiar wszczęcia upadłości Svyaznoy w październiku 2022 r., aw styczniu 2023 r. kompleks handlowo-wystawienniczy Aviapark JSC ogłosił te same plany.

W 2022 roku Svyaznoy stał się celem kilku poważnych procesów sądowych. W styczniu 2023 roku decyzją sądu na rzecz dystrybutora Merlion musi zostać ściągnięty dług z tytułu kontraktów na dostawy w wysokości 5 mld rubli, w tym 598 mln rubli kary. Wcześniej, w grudniu 2022 r., zaspokojono roszczenie VimpelCom w wysokości 839 mln rubli.

Wcześniej, w 2022 roku, przeciwko Set Svyaznoy LLC i cypryjskiemu DTSRetail (posiadającemu 69,25% detalisty) wytoczono roszczenia od Alfa-Bank na łączną kwotę 6 mld rubli z powodu opóźnień w spłacie zadłużenia. Sovcombank nie pozostawał w tyle za swoim kolegą, wnosząc pozew przeciwko Svyaznoyowi o 2,5 miliarda rubli, również z powodu opóźnień w zobowiązaniach. Z niesprecyzowanego powodu roszczenia te zostały umorzone pod koniec 2022 roku.

Federalna sieć detaliczna federalnego detalisty Set Svyaznoy obejmuje ponad 2,6 tys. punktów sprzedaży w 1,1 tys. miast Federacji Rosyjskiej. Svyaznoy świadczy również klientom usługi w sektorze finansowym. Zamknięta sieć detaliczna Cstore do sprzedaży sprzętu Apple również należy do Svyaznoy.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz