Subskrybenci Twittera Blue w USA mogą teraz publikować wiadomości o długości 4000 znaków

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W 2017 roku portal społecznościowy Twitter już zwiększył limit rozmiaru wiadomości ze 140 do 280 znaków, ale po przejściu pod kontrolę Elona Muska (Elon Musk) w październiku ubiegłego roku rozpoczęto poszukiwania nowych funkcji, które mogłyby usprawiedliwić wprowadzenie opłaty abonamentowej za abonament na usługę Twitter Blue. Jednym z nich było zwiększenie limitu rozmiaru wiadomości do 4000 znaków, a funkcja została już wdrożona dla abonentów w USA.

Jak wyjaśnia The Verge, tekst wiadomości o takiej wielkości nie jest od razu pokazywany w całości, czytelnicy mogą go obejrzeć w całości tylko po kliknięciu przycisku „pokaż więcej”. Czytelnicy oryginalnego postu nie mają żadnych ograniczeń w interakcji z nim, nawet jeśli nie mają subskrypcji Twitter Blue. Jednak w tym drugim przypadku nie będą mogli go zacytować w całości, ale jeśli mają abonament, to mogą odpowiedzieć tekstem o długości 4000 znaków.

W przyszłości, zgodnie z przewidywaniami, Elon Musk doda możliwość zaawansowanego formatowania tekstów wiadomości na Twitterze, w tym pogrubienia słów i zmiany rozmiaru czcionki. Według Bloomberga, w przededniu Twittera użytkownicy napotkali problemy przy próbie opublikowania jakiejkolwiek wiadomości, ponieważ system ostrzegał o przekroczeniu dziennego limitu publikacji. Jednocześnie wielu użytkowników tego dnia generalnie próbowało opublikować tylko swoją pierwszą wiadomość. Obecne ustawienia oznaczają, że każdy użytkownik nie może publikować więcej niż 2400 postów dziennie. Przedstawiciele sieci społecznościowej powiedzieli, że są świadomi problemu i pracują nad jego rozwiązaniem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz