Sprzedaż „Beeline” zespołowi lokalnych top managerów uzyskała ostateczną zgodę

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Rządowa Komisja Kontroli Inwestycji Zagranicznych uzgodniła warunki planowanej sprzedaży Beeline zespołowi top managerów. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 1 czerwca 2023 roku.

W listopadzie 2022 roku pojawiła się informacja, że ​​grupa top managerów Beeline, na czele z CEO Alexandrem Torbakhovem, zawarła umowę kupna firmy od Veon. Według szacunków holding zyska na sprzedaży aktywów 130 mld rubli. Zezwolenie na przeprowadzenie transakcji wydała wcześniej Federalna Służba Antymonopolowa (FAS), ale później okazało się, że procedura może się opóźnić ze względu na kwestie koordynacyjne.

Na początku lutego okazało się, że rosyjskie władze nadal wyrażają zgodę na przekazanie aktywów. A teraz informację tę potwierdził sam Beeline. Należy zauważyć, że sprzedaż rosyjskiego biznesu jest najlepszym rozwiązaniem dla Veon. Transakcja przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom, w tym klientom, akcjonariuszom, wierzycielom i pracownikom, zarówno w Rosji, jak i za granicą.

„Zgoda Komisji Rządowej to z pewnością ważny etap na drodze do zamknięcia transakcji, o której jako pierwsi informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Przed nami jeszcze długa i trudna droga, ale jesteśmy przekonani, że wybraliśmy najlepszy możliwy scenariusz dalszego rozwoju naszej firmy. Przede wszystkim dla naszych klientów. W ten sposób będziemy w stanie zapewnić ciągłość dotychczasowego kursu, ciągłość obsługi i wysoką jakość usług” – powiedział Alexander Torbakhov.

Powiązane materiały:

Rostelecom i Tele2 wydadzą do 25 miliardów rubli na krajowy sprzęt telekomunikacyjny. „Beeline” otworzył portal do interakcji międzyoperatorskich na FOCL Przyspieszony dostęp Beeline do usług VK MONT został pierwszym oficjalnym dystrybutorem Yandex 360 for Business w Rosji Postgres Pro Enterprise DBMS został uzupełniony o narzędzia do migracji z Oracle Database oraz wsparcie dla procesorów Elbrus

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz