SpaceX przygotowuje statek Starship do wystrzelenia statku kosmicznego 17 listopada, ale nie otrzymał jeszcze zgody organów regulacyjnych

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

SpaceX przygotowuje statek Starship do wystrzelenia statku kosmicznego 17 listopada, ale nie otrzymał jeszcze zgody organów regulacyjnych

Amerykańska firma lotnicza SpaceX może przeprowadzić drugi testowy start statku Starship na orbitę już w przyszłym tygodniu, jeśli uzyska zgodę organów regulacyjnych, poinformował Wccftech, powołując się na oświadczenie firmy w sieci społecznościowej X. Wcześniej dyrektor generalny SpaceX Elon Musk powiedział, że wszystkie niedociągnięcia zidentyfikowane przez regulatora po pierwszym uruchomieniu, zostały wyeliminowane.

„Starship przygotowuje się do startu już 17 listopada, do czasu ostatecznego zatwierdzenia przez organy regulacyjne” – podała firma Elona Muska w mediach społecznościowych X.

Pod koniec ubiegłego miesiąca SpaceX pomyślnie przeprowadziło test, podczas którego całkowicie załadowało rakietę wymaganą do startu ilością paliwa i utleniacza, aby stworzyć warunki podobne do startu. Testowano także instalację zalewową (system gaśniczy) na wyrzutni. Ponadto SpaceX spełniło wymagania amerykańskiej Agencji ds. Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody (FWS) wymagane do certyfikacji systemu tłumienia ognia i hałasu.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy przypadek, kiedy SpaceX ogłosiło konkretną datę ewentualnego startu. Dzień wcześniej kierownik produkcji SpaceX, Jessie Anderson, powiedziała, że ​​zgoda organów regulacyjnych jest „na horyzoncie”.

Oczekując na zgodę FWS i FAA na drugi lot statku Starship, SpaceX już snuje plany na przyszłość. Zgodnie z dokumentami SpaceX złożonymi do Federalnej Komisji Łączności (FCC), jeśli proces testowania Starship przebiegnie sprawnie i otrzyma zgody organów regulacyjnych, trzeci orbitalny lot testowy Starship może odbyć się w grudniu tego roku.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz