Sony pokazało unboxing gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma Sony opublikowała film z rozpakowywania nowego zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej PS VR2, pokazujący, co czeka kupujących w pudełku, oprócz samego zestawu słuchawkowego PlayStation 5 VR.

Menedżer produktu Kei Yoneyama rozpakował urządzenie. Pokazała również, jak prawidłowo zakładać i zdejmować PS VR2.

Oprócz samych gogli PS VR2, pudełko zawiera również dwa kontrolery do gier, kabel USB do ładowania kontrolerów, kompletne słuchawki douszne oraz wymienne nauszniki do nich.

Według rzecznika Sony, podłączenie PS VR2 do dekodera jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku modelu PSVR pierwszej generacji. Aby to zrobić, wystarczy włożyć kabel USB-C zestawu słuchawkowego do przedniego złącza na dekoderze. Sam kabel nie jest usuwalny.

Konstrukcja dołączonych słuchawek jest podobna do konstrukcji modelu PSVR pierwszej generacji. Nie są one jednak wymienne. W razie potrzeby użytkownik wraz z zestawem słuchawkowym będzie mógł używać swoich dużych słuchawek nausznych. Kompletne w takim przypadku możesz je wyjąć lub umieścić w specjalnych rowkach na zestawie słuchawkowym.

Lewy PSVR 2, prawy PSVR

Pałąk zestawu słuchawkowego wyposażony jest w przycisk regulacji ułatwiający zakładanie i zdejmowanie urządzenia. Na samych goglach znajduje się kółko do regulacji rozstawu soczewek, przycisk zasilania, przycisk do zmiany odległości bloku z soczewkami od twarzy użytkownika, a także przycisk funkcyjny, który po naciśnięciu pozwala użytkownikowi , aby zobaczyć otaczającą przestrzeń przez ekrany urządzenia. Na tym samym bloku znajduje się mikrofon.

Osobno firma zamierza sprzedawać stację ładującą do kontrolerów PSVR 2. Generalnie powtarza futurystyczny design samej konsoli PS5. Do stacji dołączone są dwa adaptery dongle, za pomocą których podłącza się do niej kontrolery.

Sony wyceniło zestaw słuchawkowy wirtualnej rzeczywistości PSVR 2 na 550 USD. Do sprzedaży trafi 22 lutego. Na starcie sprzedaży dostępnych będzie ponad 35 gier z jego obsługą.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz