Smartfony Vivo X90 i X90 Pro weszły na międzynarodowy rynek, ale starszy X90 Pro+ nie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Smartfon Vivo X90 Pro, zapowiedziany w Chinach w listopadzie ubiegłego roku, wszedł na rynek międzynarodowy. Urządzenie wyróżnia się 1-calowym 50-megapikselowym czujnikiem Sony IMX989, który pozwala uzyskać wysokiej jakości zdjęcia w słabym świetle. Towarzyszył mu bazowy Vivo X90, czyli bez przedrostka „Pro”. Ale jeszcze bardziej zaawansowany Vivo X90 Pro+ pozostał ekskluzywną ofertą dla Chin.

Wraz z ogłoszeniem międzynarodowych wersji flagowców, Vivo zaskakująco lakonicznie podało datę premiery ich sprzedaży poza Chinami. Ale wiadomo na pewno, że smartfon zadebiutuje w Malezji, gdzie X90 będzie kosztował równowartość 869 dolarów, a X90 Pro 1174 dolarów. Starszy model nie jest pierwszym smartfonem z 1-calowym sensorem: Sony IMX989 otrzymało wcześniej Xiaomi 12S Ultra i Xiaomi 13 Pro, ale żaden z nich nie trafił jeszcze do międzynarodowej sprzedaży. A to sprawia, że ​​smartfon od Vivo jest ciekawszy.

Oprócz dużego czujnika producent zainstalował w smartfonach z linii chip V2, który pomaga zredukować szumy podczas fotografowania, poprawiając jakość w warunkach słabego oświetlenia i zapewniając bardziej naturalny wygląd przy wyborze formatu HDR. Funkcje oprogramowania aparatu obejmują filmowy efekt Cine-flare Portrait z flarą obiektywu i efekt miniatury w stylu tilt-shift.

Vivo X90 Pro jest również wyposażony w dodatkowy aparat 50 MP z ekwiwalentem ogniskowej 50 mm do portretów oraz ultraszerokokątny aparat 12 MP. Smartfony X90 i X90 Pro są napędzane procesorem MediaTek Dimensity 9200 i oferują 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Obsługiwane jest ładowanie przewodowe o mocy 120 W, natomiast wersja Pro ma także ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W – pierwsze w pełni ładuje baterię w pół godziny. Wyświetlacz OLED w każdym z modeli ma przekątną 6,78 cala przy rozdzielczości 2800×1260 pikseli (format QHD+) i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wersja międzynarodowa jest dostępna tylko w kolorze czarnym z wegańską fakturą skóry na deklu. Obudowa posiada stopień ochrony IP68.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz