Smartfon Realme GT3 z ładowaniem 240 W wprowadzony na rynek międzynarodowy w tym miesiącu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Realme wprowadziło dziś na rynek chiński dwie wersje smartfona GT Neo 5. Jedna z nich obsługuje najszybsze ładowanie dla smartfonów – 240W. Producent potwierdził, że smartfon z taką samą ładowarką zostanie wprowadzony na rynek międzynarodowy i taki smartfon zostanie zapowiedziany jeszcze w tym miesiącu. Mowa o modelu realme GT3.

Producent nie podał daty zapowiedzi nowości, ale prawdopodobnie stanie się to podczas wystawy MWC 2023, która rozpocznie się 27 lutego. Na razie nic nie wiadomo o charakterystyce urządzenia. Zaznaczamy jednak, że seria smartfonów GT tradycyjnie oferuje bardziej wydajne podzespoły w porównaniu z serią GT Neo. Przypomnijmy, że wprowadzony dzisiaj GT Neo 5 wykorzystuje ubiegłoroczny flagowy chipset Snapdragon 8+ Gen 1, więc jest prawdopodobne, że realme GT 3 otrzyma obecny flagowy Snapdragon 8 Gen 2.

Dla ładowarki 240 W firma zaprojektowała niestandardowy kabel zasilający 12 A i kompaktowy podwójny zasilacz GaN. Bez technologii GaN ładowarka do smartfona byłaby znacznie większa.

Wersja ładowania 240 W realme GT Neo 5 jest wyposażona w baterię 4600 mAh. Bardzo prawdopodobne, że model GT3 otrzyma taką samą baterię. Przypomnijmy, że GT Neo 5 oferowany jest również w wersji z baterią 5000 mAh, ale z ładowarką o mocy 150 W.

Jak podaje producent, bateria smartfona wykorzystuje ponad 60 poziomów ochrony i jest pierwszą baterią w swojej klasie, która otrzymała wsparcie dla ładowania mocą większą niż 200 W, a jej bezpieczeństwo potwierdza certyfikat TUV Rheinland. W ramach testów laboratoryjnych akumulator przeszedł 1600 cykli ładowania od 0 do 100%, przy zachowaniu 80% pierwotnej pojemności. W normalnych warunkach to ponad cztery lata korzystania z gadżetu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz