Silicon Motion przedstawia kontroler do tanich bezbuforowych dysków SSD z PCIe 4.0 i szybkością do 7400 MB/s

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Firma Silicon Motion wprowadziła kontroler SM2268XT do budowy wydajnych i niedrogich dysków SSD PCIe 4.0. SM2268XT wykorzystuje procesor z parą rdzeni Arm R8, obsługuje cztery linie PCIe o maksymalnej przepustowości do 16 Gb/s oraz obsługuje cztery kanały pamięci NAND z szybkością transferu do 3200 MT/s na kanał.

Zaprojektowany dla nowej generacji tanich dysków SSD PCIe 4.0 opartych na układach flash TLC i QLC 3D NAND bez użycia pamięci podręcznej DRAM. W przyszłości przyszłe modele SSD wyposażone w kontroler SM2268XT będą w stanie zapewnić prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu odpowiednio 7400 i 6500 MB/s, a także wydajność losowego odczytu i zapisu na poziomie 1,2 miliona IOPS.

Producent zwraca również uwagę, że kontroler SM2268XT charakteryzuje się niskim poborem mocy oraz obsługą różnych systemów ochrony danych. Wykorzystuje nową architekturę systemu magistrali, obsługuje technologię Host Memory Buffer (HMB), a także twierdzi, że obsługuje technologię NANDXtend ECC ósmej generacji, która odpowiada za kontrolę i korekcję błędów.

Firma wskazuje, że rozpoczęła już dostawy kontrolera SM2268XT do swoich kluczowych klientów wśród producentów dysków SSD.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz