Sieć społecznościowa X uruchomiła nowe płatne subskrypcje: Premium+ za 16 dolarów i podstawowy za 3 dolary miesięcznie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Sieć społecznościowa X, wcześniej znana jako Twitter, wprowadziła dwa nowe płatne plany abonamentowe. Jednym z nich był Premium+, który pozwala na korzystanie z platformy całkowicie bez reklam, ale na razie wyłącznie poprzez przeglądarkę internetową – abonenci na razie nadal będą mieli reklamy w aplikacji mobilnej.

W piątek firma wprowadziła dwa nowe plany taryfowe. Pierwsza z nich, Premium+, oferuje użytkownikom pełną gamę narzędzi i funkcji platformy bez reklam. Ta subskrypcja kosztuje około 16 dolarów miesięcznie. Warto jednak zaznaczyć, że nowa taryfa dostępna jest obecnie jedynie dla tych użytkowników, którzy korzystają z platformy poprzez przeglądarkę internetową.

Drugi, podstawowy plan jest oferowany za 3 dolary miesięcznie. Zawiera podstawowe funkcje platformy dostępne dla subskrybentów płatnych, ale z reklamami. Ten plan może zainteresować tych, którzy nie chcą płacić więcej, ale chcą korzystać z podstawowych płatnych funkcji sieci społecznościowej, w szczególności z niedawno wprowadzonych funkcji połączeń wideo i audio. Ta innowacja jest częścią strategii Muska mającej na celu uczynienie X aplikacją uniwersalną.

Musk, który nabył Twittera za 44 miliardy dolarów, aktywnie szuka różnych sposobów zarabiania na sieci społecznościowej. Oczywiście po dużej inwestycji przychodzi czas na zwrot kapitału.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz